Menu

Fala kradzieży w Wałbrzychu

Aż osiem osób w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali za kradzieże wałbrzyscy policjanci. Jedna z nich była poszukiwana, dwoje złodziei było kompletnie pijanych, mieli ponad 3 promile.
 
Fala kradzieży w Wałbrzychu
W Szczawnie-Zdroju w sklepie przy ul. Solickiej ochroniarze przepłoszyli 28-letniego mężczyznę, który próbował wynieść koszyk pełen zakupów - głównie alkohol i artykuły spożywcze. Mężczyzna porzucił skradzione fanty i uciekł. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali go kilka minut później - kiedy siedział w zaparkowanym nieopodal marketu samochodzie.

- W bagażniku pojazdu mundurowi znaleźli kolejne „fanty” w postaci m.in. elektronarzędzi. Te, jak się okazało, pochodziły z innej kradzieży sklepowej na terenie Wałbrzycha. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

28-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzuty kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.


 W nocnych z jednego z mieszkań przy ul. Kombatantów zniknął telewizor o wartości około 900 złotych i 5 tysięcy złotych w gotówce.

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że 65-letnia lokatorka zapomniała zamknąć drzwi na noc, a sytuację wykorzystał sąsiad seniorki – 32-latek, który, gdy głęboko spała, splądrował mieszkanie - informuje komisarz Marcin Świeży. 

Mężczyzna został zatrzymany, a funkcjonariusze odzyskali skradziony telewizor.  Podejrzany usłyszał już zarzut i stanie przed sądem.
 

Do kolejnej kradzieży doszło w Jedlinie Zdroju.
 
 
- Ze zgłoszenia wynikało, że kompletnie pijana kobieta przy ul. Krótkiej w Jedlinie-Zdroju wtargnęła do domku jednorodzinnego. Sprawczyni i pokrzywdzony znali się, ale mężczyzna nie życzył sobie obecności kobiety w domu. Agresorka nie chciała opuścić posesji. W szale agresji rozbiła doniczką szybę w drzwiach i ukradła 66-latkowi gotówkę w kwocie 550 złotych. - relacjonuje komisarz Marcin Świeży.

34-latka już po chwili od zgłoszenia była w rękach mundurowych. Badanie wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu. Policjanci postawili jej trzy zarzuty: naruszenia miru domowego, zniszczenia mienia oraz kradzieży. Maksymalna kara to 5 lat pozbawienia wolności.


Kolejne kradzież mieszkaniowa miała miejsce w Wałbrzychu przy ul. Żeromskiego. 25-letni mężczyzna miał wybić szybę w oknie mieszkania i ukraść laptopa, jak się okazało, swojej byłej partnerce. Mężczyzna został zatrzymany, był pijany. Tutaj alkomat pokazał 3,5 promila.  Za kradzież z włamaniem grozi mu 10-letni pobyt za kratami.


Przy ul. 1 Maja w galerii handlowej w ręce mundurowych wpadli 19-latka i 25-latek, po tym jak ukradli odzież. Funkcjonariusze ustalili, że wałbrzyszanie okradli sześć sklepów, a łącznie straty oszacowane zostały na blisko 1200 złotych. Skradzione ubrania zostały zabezpieczone, złodzieje przyznali sie do kradzieży i grozi im do 5 lat więzienia.

 
Ostatnich dwóch złodziei wpadło w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc.

- Ze zgłoszenia wynikało, że dwóch mężczyzn wykorzystało nieuwagę kuriera i z otwartego samochodu zaparkowanego przy ul. Głównej ukradło plecak z dokumentami i gotówkę. - mówi komisarz Marcin Świeży.

27 i 33-latek zostali szybko zatrzymani, a policjanci odzyskali plecak. 33-latkowi funkcjonariusze postawili dodatkowo zarzut różnego rodzaju kradzieży sklepowych, gdzie straty w kilku boguszowskich sklepach wyniosły łącznie ponad tysiąc złotych. 27-latek trafił do aresztu w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych. Mężczyzna ma do „odsiadki” 3 lata za włamania i posiadanie narkotyków. Do tego może mu teraz dojść kolejne 5 lat.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

Komentarze

Babcia 97 lat (26 września 2022 10:11)
Moja Babcia ma 97 lat. Czytam jej wiadomości, pokazuje co w internecie. Ona przeżyła wojnę i okres powojenny, mówi że tak w Polsce powojnie nie było. Babcia jest w szoku, co zrobili z Polską bez wojny.
ruhafka to patol (26 września 2022 9:46)
Cytuję użytkownika: Jadzia
Cofamy się mentalnie do początku lat 90 będą kradzieże, rozboje. Ceny rosną płace stoją w miejscu za chwilę będą początki zwolnień na strefie, drogi gaz, węgiel, pelet, coraz droższe czynsze prąd, paliwo. A kiedy to się rozpoczęło? ano strwożenie tak znanej grupy obywateli 500 +.
to ruhafka i jemu podobni....
Jadzia (26 września 2022 9:44)
Cofamy się mentalnie do początku lat 90 będą kradzieże, rozboje. Ceny rosną płace stoją w miejscu za chwilę będą początki zwolnień na strefie, drogi gaz, węgiel, pelet, coraz droższe czynsze prąd, paliwo. A kiedy to się rozpoczęło? ano strwożenie tak znanej grupy obywateli 500 +.
sędzia ostateczny (25 września 2022 21:13)
kurierzy az sie proszą o to żeby im coś zabrać zostawiają otwarte auta czesto na odpalonym silniku ja bym to uznał za prowokacjie
Fliper (25 września 2022 20:54)
Brawo .Tępić patologię.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej  |   kradzież  |  

Ukradł samochód,bo... chciał w nim zamieszkać

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji. Czy to już plaga ?

Uratowali desperatowi życie. Chciał skoczyć z okna, miał 3 promile.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij