Menu

Świdnica: wypłaty dodatku węglowego ruszą w październiku

Pierwsza transza rządowych funduszy na dodatek węglowy w kwocie 1,5 mln, zł.   wpłynęła na konto Urzędu Miasta w Świdnicy. Wypłaty ruszą w pierwszym tygodniu października. Świdniczanie złożyli do tej pory ponad 2300 wniosków.
 

Świdnica: wypłaty dodatku węglowego ruszą w październiku

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w najbliższych dniach uruchomi procedurę, mającą na celu jak najszybszą dystrybucję środków. Realnie pieniądze wpłyną na konto wnioskodawców w pierwszym tygodniu października.  - informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego Urzędu Miasta.

Fundusze te muszą zostać najpierw wprowadzone uchwałą Rady Miejskiej  do budżetu gminy i taki projekt uchwały pojawi się na sesji 30 września.  

Świdniczanie złożyli do tej pory ponad 2300 wniosków. Łączna wnioskowana kwota to ponad 7 600 000 zł. Wysokość dopłat będzie ostatecznie uzależniona od ich weryfikacji.

Nabór wniosków rozpoczął się 17 sierpnia, aby otrzymać dodatek węglowy, trzeba złożyć wniosek o jego wypłatę do gminy do 30 listopada 2022 roku. Zgodnie ze zmianą ustawy o dodatku węglowym, wprowadzoną w ustawie o wsparciu odbiorców ciepła, gminy mają na jego wypłatę nie jak pierwotnie miesiąc, lecz dwa miesiące od złożenia wniosku. Nowe przepisy zakładają ponadto, że dodatek będzie wypłacany na jeden adres zamieszkania. Wnioski można składać osobiście w siedzibie MOPS przy ul. Franciszkańskiej 7 (pok. nr 2 – parter) od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00-14:00 lub elektronicznie, za pośrednictwem platformy ePUAP.  - informuje UM w Świdnicy.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

węgiel  |   Świdnica  |   dodatek węglowy  |  

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Niewiele brakowało by wjechał w ludzi. Rozbił 4 auta, w tym dwa...

Młody kierowca już zbiera punkty

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij