Menu

Czy w Świebodzicach powstanie zakład produkcji biometanu?

- Po zebraniu wszystkich dokumentów podejmę decyzję. - mówi burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga w sprawie budowy zakładu produkcji biometanu. Przeciw budowie protestują mieszkańcy, którzy obawiają się fetoru. 

 

Czy w Świebodzicach powstanie zakład produkcji biometanu?

Zakład Produkcji Biometanu z Zespołem Kogeneracyjnym i Węzłem Produkcji Nawozów miałby powstać w Świebodzicach przy ul. Lotniczej w odległości niespełna kilometra od zabudowań mieszkalnych. Mieszkańcy Cierni obawiają się smrodu, jaki może powstawać. Wystosowali petycję do burmistrza, w której stanowczo sprzeciwiają się budowie. 

- Będzie smród. To nie jest dobra lokalizacja. Mamy już problem z pobliską oczyszczalnią ścieków - mówią mieszkańcy Cierni. 

Pozytywną opinię wydała już Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i Wody Polskie. Do  5 października trwają konsultacje społeczne. 

Burmistrz Paweł Ozga podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej zaznaczał, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły a decyzje podjęte zostaną po zakończeniu postępowania i przeanalizowaniu wszystkich dokumentów, biorąc pod uwagę jako priorytet zdanie mieszkańców Świebodzic.

- Będę stał na straży bezpieczeństwa naszego miasta, na straży bezpieczeństwa mieszkańców.Po zebraniu wszystkich dokumentów podejmę decyzję – mówił burmistrz Świebodzic Paweł Ozga.

 

 

Burmistrz podkreślił, że podtrzymuje stanowisko, jakie przedstawił podczas spotkań z Mieszkańcami, które odbyły się w siedzibie PZERiI na ul. Żeromskiego oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Zaznaczył, że rozumie obawy świebodziczan i że dla niego najważniejszy jest wynik konsultacji społecznych. 


adm
foto: UM Świebodzice
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mariusz (27 września 2022 10:18)
Ciekawe, że mieszkańcom Cierni nie przeszkadza nawożenie obornikiem okolicznych pól ? To jest dopiero smród !!! A może myślą , że to idzie z oczyszczalni ?
666 (26 września 2022 20:16)
Już po tonie wypowiedzi można wywnioskować że zakład powstanie.....
wałbrzych miasto koszykówki (26 września 2022 19:54)
Górnicy po I kolejce są wiceliderem I ligi ustępując miejsca jedynie GKS-owi Tychy. W drugiej kolejce Górnik zagra już u siebie w hali Aqua Zdrój. W sobotę 1 października o godzinie 18:00 zmierzymy się z Miastem Szkła Krosno! MA BYĆ PEŁNA HALA POKAŻMY SIŁE MA BYĆ PEŁNA HALA

Dodaj komentarz

Świebodzice: niewybuch w sali gimnastycznej

Śmierć w stawie w Świebodzicach

Skatował kota - zwierze ma połamane żebra i obrażenia wewnętrzne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij