Menu

80-latek napadł na ratowników medycznych

Do 3-lat więzienia grozi 80-ltkowi, który... napadł na ratowników medycznyc,h gdy Ci udzielali mu pomocy. Mężczyzna uderzył ratowniczkę w twarz i groził, że pozabija ratowników. Był pijany.


 

80-latek napadł na ratowników medycznych

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu 80-latka. Gdy mężczyzna źle się poczuł, wezwano do niego zespół ratownictwa medycznego.

- Po wstępnym badaniu senior stał się jednak bardzo agresywny. Zaczął znieważać ratowników, groził im śmiercią, a następnie uderzył w twarz ratowniczkę medyczną. Próba zwrócenia uwagi na niewłaściwe zachowanie tylko wywoływała dodatkowe wzburzenie. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

Załoga karetki poprosiła o pomoc policję. Mundurowi zatrzymali 80-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Był pijany - miał 1,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu.

- 80-letni wałbrzyszanin usłyszał dwa zarzuty - znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych - za co grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. - mówi asp. szt. Agnieszka Kijek-Głowacka.

Policja przypomina

Jeżeli ratownik medyczny udziela pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy lub podejmuje medyczne czynności ratunkowe, przysługuje mu ochrona, jaka jest przewidziana dla funkcjonariusza publicznego. A zatem każdy, kto naruszy nietykalność cielesną, znieważa, bądź będzie wpływał przemocą lub groźbą bezprawną na wykonywane czynności, lub dopuści się czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Warto podkreślić, że ochronie podlegają również osoby przybrane do pomocy.

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Nie wciskajcie kitu. (29 września 2022 19:40)
To fizycznie niemożliwe że 80 letni starowina stojący już jedną nogą w grobie miał tyle siły żeby sam jeden pobić trzech młodych w pełni sił tzw ratowników medycznych.
Sti (28 września 2022 17:41)
Cytuję użytkownika: Fliper
Chcieli go 17 -tą dawką zaszczepić na srovid i oszalał
Nie ma 17-tej dawki, młocie.
o (28 września 2022 16:35)
W PiS-owskiej Polsce ludziom już się całkiem w d... poprzewracało.
hipokryto (27 września 2022 21:17)
Cytuję użytkownika: Gość
Pomnik trza rstownikom postawić. Wstydziliby się zgłaszać to na milicję. Podajcie nazwiska ratowników to będą bardziej dumni. Ciekawi jesteśmy jak oni będą zachowywać się majac 80 lat, jeśli doczekają.
Ciebie jakby atakował stary człowiek zostawił byś go w spokoju i nadstawił oczywiście drugi policzek, tylko dlatego, że to jest starzec?
Fliper (27 września 2022 13:09)
Chcieli go 17 -tą dawką zaszczepić na srovid i oszalał
Gość (27 września 2022 10:08)
Pomnik trza rstownikom postawić. Wstydziliby się zgłaszać to na milicję. Podajcie nazwiska ratowników to będą bardziej dumni. Ciekawi jesteśmy jak oni będą zachowywać się majac 80 lat, jeśli doczekają.
Kara (27 września 2022 9:57)
Cytuję użytkownika: bzdury
Chłopina był w amoku. Na bank dali mu maskę tlen na pysk i chłop oszalał.
Dożywocie!
bzdury (27 września 2022 9:40)
Chłopina był w amoku. Na bank dali mu maskę tlen na pysk i chłop oszalał.
Kit (27 września 2022 9:32)
Do pijusa topogowie jedzie

Dodaj komentarz

policja  |   pogotowie  |   1212  |  

Wszedł wprost pod koła samochodu

Miał być romantyczny wieczór — skończyło się w areszcie

Nocne zrywanie banerów - ruszyła kampania wyborcza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij