Menu

Policjantka z pędzlem w ręku

Choć codzienna służba często wymaga dyspozycyjności i wysiłku, wałbrzyska policjantka znajduje wolną chwilę, by chwycić w rękę pędzel oraz szpachle i bez reszty oddać się swojej pasji. W Muzeum Porcelany możemy oglądać wystawę jej prac "W Obliczu Złota"

Policjantka z pędzlem w ręku

Mł. asp. Kinga Mikołajska jest funkcjonariuszką Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.  Jak mówi sama autorka: „Ta wystawa to pewnego rodzaju spojrzenie na sztukę oczami kobiety”. Podczas wernisażu Kinga Mikołajska zaprezentowała łącznie 26 obrazów.

Mł. asp. Kinga Mikołajska w Policji służy od 13 lat. Na co dzień pełni służbę w zespole ds. wykroczeń prowadząc postępowania. Obecnie, spełniona żona i mama, rozwija się także artystycznie, czego dowodem jest jej autorska wystawa prac malarskich.

 

 

Wałbrzyska funkcjonariuszka - pasjonatka sztuki, choć edukacyjnie jak i zawodowo nie jest z nią związana, to od najmłodszych lat była wrażliwa na malarstwo i architekturę. Szkicuje od dziecka, ale za malarstwo zabrała się około półtora roku temu. Swoich inspiracji doszukuje się głównie w kobietach. Jej dzieła malowane są farbą akrylową na płótnie, a powstają przy użyciu szpachli oraz pędzla. Według niej "obrazy są magią, a każdy odbiorca patrząc na nie poczuje coś zupełnie innego bez względu, czy są one abstrakcją, czy realizmem."

Prace można oglądać do końca września w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu przy ul. 1 Maja 9.

red
foto i info: wałbrzyska policja
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10

Komentarze

Janusz_w_sandalach (3 października 2022 18:58)
Gratulacje odkryli diamencik w walbrzyskiej policji.
Zainteresowany (28 września 2022 22:13)
Ślicznotka z talentem. Teraz tylko jakieś wykroczenie i trafi się prosto do Pani ARTYSTKI.
Dariusz (28 września 2022 17:07)
Bardzo miło jest czytać artykuły o tak utalentowanych osobach, oby tak dalej!!!
Agnieszka (28 września 2022 15:43)
Piękna kobieta i piekne obrazy ! Talent!
Gość (28 września 2022 14:40)
Czyżby juz ogarnęli wykroczenia i jest czas na prywatne życie... Cud Lewego....
KrwawyLoLo (28 września 2022 13:48)
Ładna babka i do tego ładnie maluje. Brawo
Edek (28 września 2022 13:03)
Policjantka, ładna kobieta, utalentowana do tego żona i mama. Brawo. Nie szydzić a gratulować i brać przykład jako wzór do naśladowania nie tylko dla policjantów ale całego społeczeństwa.
Mieszkaniec (28 września 2022 10:54)
Aż duma rozpiera, że w moim rodzinnym mieście powstają tak piękne dzieła. Serdeczne gratulacje dla autorki i wyrazy uznania za służbę społeczeństwu i pełnienia roli matki i żony. Wielki szacunek dla Pani.
Gandalf (28 września 2022 10:03)
Tytuł dwuznaczny i artysta fajna.
Pedzlowy (28 września 2022 9:47)
...z pędzlem w ręku powiadasz? ;-)
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

wystawa  |   prac  |   king  |   a policja  |   pedzel  |   szpachla  |  

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

Pejzaże Jarosława Jaremy w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Szczawienko: 5 gwiazdkowy hotel wciąż powstaje

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij