Menu

Czy na skrzyżowaniu Sikorskiego/Moniuszki będzie rondo?

Czy będzie przebudowa skrzyżowania ulicy Moniuszki z ulicą Sikorskiego? Co jakiś czas dochodzi tam do wypadków. By temu zapobiec - od wielu lat mówi się o powstaniu ronda w tym miejscu.

Czy na skrzyżowaniu Sikorskiego/Moniuszki będzie rondo?

Czy będzie przebudowa skrzyżowania ulicy Moniuszki z ulicą Sikorskiego? Co jakiś czas dochodzi tam do wypadków, a od wielu lat mówi się o powstaniu ronda w tym miejscu.

- Złożyliśmy wnioski do wojewody i ministerstwa kilkukrotnie. Za każdym razem te wnioski nie były pozytywnie oceniane. Nie było przeznaczonych pieniędzy na tzw. drogi samorządowe. Projekt już jest. Z tego co wiem, to pozwolenie na budowę też jest. Będziemy składać (wnioski). - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Czy miasto jest w stanie sfinansować przebudowę skrzyżowania z własnych środków?

- Dzisiaj to byłby wybór – czy naprawić Plac Grunwaldzki, czy Żeromskiego, Chałubińskiego, Piotrowskiego, 1-maja w dalszym odcinku,  czy  też zrobić rondo. Wszystko jest potrzebne - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Prezydent podkreślał podczas czatu z mieszkańcami, że rondo jest jednym z absolutnych priorytetów. Zakładany koszt przebudowy ronda to od 5 do 7 mln zł.

- Będziemy realizować ten projekt w zależności od dostępności finansowej. Ciągle mam nadzieję, że pieniądze na remonty dróg dostaniemy. Niektóre gminy dostają. Tutaj akurat mamy mniejsze szczęście. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Renata (28 września 2022 19:51)
Cytuję użytkownika: Sylwia Wielgos
Wystarczy umieć jeździć
No ciekawe.a pani tak świetnie potrafi jeździć?
analityk medyczny (28 września 2022 19:16)
Cytuję użytkownika: gregor
Jak nie ma kasy na rondo, to może taniej zamontować sygnalizatory?
ZGADZA SIĘ, NAWET GDYBY BEZTERMINOWO WYPOŻYCZYĆ SYSTEM SYGNALIZACJI, TO BĘDZIE TO O WIELE TAŃSZE NAWET W PERSPEKTYWIE WIELOLETNIEJ NIŻ RONDO. Problem jest tylko z "prowizją" od wartości inwestycji !!! Czy ktokolwiek widział pochyłe rondo ???!!! TAM TYLKO SYGNALIZACJA ŚWIETLNA, DUŻO SZYBCIEJ I DUŻO, DUŻO, DUŻO !!! TANIEJ.
Mirek (28 września 2022 19:05)
Tylko farba i załatwi temat
Walbrzyszanin (28 września 2022 17:44)
Czy to jest fragment obwodnicy doktora? Bo nadal nie wiem gdzie się kończy i gdzie zaczyna dzieło polityków po którzy wylali 8km najdroższego asfaltu na swiecie
Robert (28 września 2022 14:02)
Wbrew powyższym komentarzom, to skrzyżowanie to katastrofa. Bardzo dobry ruch.
Sylwia Wielgos (28 września 2022 10:43)
Wystarczy umieć jeździć
gregor (28 września 2022 10:38)
Jak nie ma kasy na rondo, to może taniej zamontować sygnalizatory?
Bronek (28 września 2022 8:54)
Rondo to tylko oznakowanie poziome i pionowe a niekoniecznie ochydna wyspa z pseudo-parkiem. Do tego trzeba mieć jednak wyboraźnię, której - sądząc po głupim wytyczeniu pasów i kierunków ruchu na Wysockiego/Sikorskiego - śpiochom ze ZDKiUM brakuje..
Pedał (28 września 2022 8:29)
Czy skrzyżowaniu Sikorskiego/Moniuszki będzie rondo? Polska język trudna język?
Sówka (28 września 2022 6:56)
Cytuję użytkownika: inż. A. Partacz
Kupić farbę i wymalować wysepkę ronda i pasy ruchu i będzie rondo za całkiem niewielkie pieniądze.
A ja mam inny pomysł; postawić tam nijakiego ;Partacza; i niech kieruje ruchem; będzie z niego choć taki pożytek,zamiast idiotycznych wpisów.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

rondo  |   sikorskiego  |   walbrzych  |   przebudowa  |   pieniadze  |   prezydent  |   wtv  |   w24  |   walbrzych24.com  |   informacje  |   wiadomosci  |   news  |   redakcja  |   czat  |   rozmowa  |  

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij