Menu

Czy na skrzyżowaniu Sikorskiego/Moniuszki będzie rondo?

Czy będzie przebudowa skrzyżowania ulicy Moniuszki z ulicą Sikorskiego? Co jakiś czas dochodzi tam do wypadków. By temu zapobiec - od wielu lat mówi się o powstaniu ronda w tym miejscu.

Czy na skrzyżowaniu Sikorskiego/Moniuszki będzie rondo?

Czy będzie przebudowa skrzyżowania ulicy Moniuszki z ulicą Sikorskiego? Co jakiś czas dochodzi tam do wypadków, a od wielu lat mówi się o powstaniu ronda w tym miejscu.

- Złożyliśmy wnioski do wojewody i ministerstwa kilkukrotnie. Za każdym razem te wnioski nie były pozytywnie oceniane. Nie było przeznaczonych pieniędzy na tzw. drogi samorządowe. Projekt już jest. Z tego co wiem, to pozwolenie na budowę też jest. Będziemy składać (wnioski). - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Czy miasto jest w stanie sfinansować przebudowę skrzyżowania z własnych środków?

- Dzisiaj to byłby wybór – czy naprawić Plac Grunwaldzki, czy Żeromskiego, Chałubińskiego, Piotrowskiego, 1-maja w dalszym odcinku,  czy  też zrobić rondo. Wszystko jest potrzebne - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Prezydent podkreślał podczas czatu z mieszkańcami, że rondo jest jednym z absolutnych priorytetów. Zakładany koszt przebudowy ronda to od 5 do 7 mln zł.

- Będziemy realizować ten projekt w zależności od dostępności finansowej. Ciągle mam nadzieję, że pieniądze na remonty dróg dostaniemy. Niektóre gminy dostają. Tutaj akurat mamy mniejsze szczęście. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Renata (28 września 2022 19:51)
Cytuję użytkownika: Sylwia Wielgos
Wystarczy umieć jeździć
No ciekawe.a pani tak świetnie potrafi jeździć?
analityk medyczny (28 września 2022 19:16)
Cytuję użytkownika: gregor
Jak nie ma kasy na rondo, to może taniej zamontować sygnalizatory?
ZGADZA SIĘ, NAWET GDYBY BEZTERMINOWO WYPOŻYCZYĆ SYSTEM SYGNALIZACJI, TO BĘDZIE TO O WIELE TAŃSZE NAWET W PERSPEKTYWIE WIELOLETNIEJ NIŻ RONDO. Problem jest tylko z "prowizją" od wartości inwestycji !!! Czy ktokolwiek widział pochyłe rondo ???!!! TAM TYLKO SYGNALIZACJA ŚWIETLNA, DUŻO SZYBCIEJ I DUŻO, DUŻO, DUŻO !!! TANIEJ.
Mirek (28 września 2022 19:05)
Tylko farba i załatwi temat
Walbrzyszanin (28 września 2022 17:44)
Czy to jest fragment obwodnicy doktora? Bo nadal nie wiem gdzie się kończy i gdzie zaczyna dzieło polityków po którzy wylali 8km najdroższego asfaltu na swiecie
Robert (28 września 2022 14:02)
Wbrew powyższym komentarzom, to skrzyżowanie to katastrofa. Bardzo dobry ruch.
Sylwia Wielgos (28 września 2022 10:43)
Wystarczy umieć jeździć
gregor (28 września 2022 10:38)
Jak nie ma kasy na rondo, to może taniej zamontować sygnalizatory?
Bronek (28 września 2022 8:54)
Rondo to tylko oznakowanie poziome i pionowe a niekoniecznie ochydna wyspa z pseudo-parkiem. Do tego trzeba mieć jednak wyboraźnię, której - sądząc po głupim wytyczeniu pasów i kierunków ruchu na Wysockiego/Sikorskiego - śpiochom ze ZDKiUM brakuje..
Pedał (28 września 2022 8:29)
Czy skrzyżowaniu Sikorskiego/Moniuszki będzie rondo? Polska język trudna język?
Sówka (28 września 2022 6:56)
Cytuję użytkownika: inż. A. Partacz
Kupić farbę i wymalować wysepkę ronda i pasy ruchu i będzie rondo za całkiem niewielkie pieniądze.
A ja mam inny pomysł; postawić tam nijakiego ;Partacza; i niech kieruje ruchem; będzie z niego choć taki pożytek,zamiast idiotycznych wpisów.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

rondo  |   sikorskiego  |   walbrzych  |   przebudowa  |   pieniadze  |   prezydent  |   wtv  |   w24  |   walbrzych24.com  |   informacje  |   wiadomosci  |   news  |   redakcja  |   czat  |   rozmowa  |  

Wypadek karetki na Rondzie Niepodległości.

Wałbrzyski skarb: Jest pomysł na ''drzwi do Waldenburga''

Wałbrzyskie pięściarki, jak bracia Kliczko. Nie walczyły, bo...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij