Menu

1,5 mln zł za ogrzewanie w Palmiarni. Bilet musiałby kosztować 100zł, by się zwróciło

Miasto musi płacić coraz większe sumy za ogrzewanie. Koszty w Palmiarni wzrosły pięciokrotnie. Za wstęp do Palmiarni trzeba by zapłacić 100zł, by to się chociaż trochę wyrównało – mówił podczas czatu z mieszkańcami Prezydent Wałbrzycha,  Roman Szełemej.
 

1,5 mln zł za ogrzewanie w Palmiarni. Bilet musiałby kosztować 100zł, by się zwróciło

- Mieliśmy ten czat przeprowadzić z Palmiarni. Niestety Internet nie jest tam za mocny więc przenieśliśmy się tutaj (do Biblioteki na Nowym Mieście). Przy okazji powiem, jak wygląda w praktyce ten, co by nie powiedzieć kryzys, który przed nami jest i z którym musimy jako miasto zarządzające Palmiarnią się zmierzyć. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

Prezydent mówił o podwyżkach cen energii.

- Ceny, które nam oferują państwowe firmy są nieraz 500%, 1000% większe od dotychczasowych. Nie ma uzasadnienia, by miasto płaciło 5 razy więcej za energię do szkół. Realny wzrost cen energii to jest około 40%. Wszystko powyżej, to są po prostu zyski firm państwowych. Wszyscy będziemy musieli za to prędzej, czy później zapłacić. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Palmiarni nie można po prostu wyłączyć

- Palmiarnia dostała propozycję ogrzewania, która będzie wynosiła 5 razy tyle. Z 300 tys do 1,5 mln. Przecież Palmiarni nie możemy wyłączyć, bo całe to dziedzictwo różnorodności biologicznej i historycznej ulegnie zniszczeniu. Wydaliśmy na Palmiarnię miliony z budżetu miasta. Nikt nam w tym nie pomaga. Tysiące turystów płaci za bilety, żeby zobaczyć wałbrzyską perełkę. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Hahaha (18 października 2022 18:46)
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Cytuję użytkownika: Hahaha
Cena energii powinna być 1000 razy wyższa dla miast wktórych rządzi platforma.A dla zwykłych ludzi tarcza i ceny z 2021 roku.
Idź się rozbiegnij i w drzewo je***j, bo ci ta propaganda PiSowska mózg wypaliła. tfuu..
Zrób to pierwszy ty putinowcu peowski.
Krzysztof (1 października 2022 8:28)
Cytuję użytkownika: Hahaha
Cena energii powinna być 1000 razy wyższa dla miast wktórych rządzi platforma.A dla zwykłych ludzi tarcza i ceny z 2021 roku.
Idź się rozbiegnij i w drzewo je***j, bo ci ta propaganda PiSowska mózg wypaliła. tfuu..
Hahaha (29 września 2022 18:47)
Cena energii powinna być 1000 razy wyższa dla miast wktórych rządzi platforma.A dla zwykłych ludzi tarcza i ceny z 2021 roku.
Wujek Dobra Rada (29 września 2022 18:42)
Palmiarnia jest tak POtrzebna jak wrzód na d u p i e.Należy ją sprzedać a jak nie będzie kupca to komisyjnie wystawić protokół zniszczenia i roz d u p c y ć tą czarną dziurę finansową a na placu po rozdu p c o n e j palmiarni wybudować ekoligiczne kramatorium żeby ludzie nie musieli wysyłać po Wrocławiach czy innych lokacjach poza Wałbrzych zwłok swoich bliskich do skremiwania.To jest bardzo dochodowy biznes tym bardziej że obok jest wojna.
Andrzej (29 września 2022 15:36)
A więc z tych danych wynika że jeśli palmiarnia jest czynna 365 dni w roku i bilet kosztowałby 100 zł to dziennie odwiedza ją 40 osób dziennie.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (29 września 2022 14:42)
DIZSIAJ KASTA ORZEKLA, ZE OKRZYKI JEBAC DUDE, NIE OBRAZAJA. KASTA DAJE PRZYKLAD. WIEC OD DZIS, NIE TYLKO MOZNA PREZYDENTA NAZWYAC DEBILEM, ALE MOZNA JUZ PO NAZWISKU JEBAC SZLEMEJA,, BO TO NIE OBRAZA!! MOZNA ***** KAZDEGO! OD NACZUCIELA, RADNEGO, POSLA, CZY DYERKTORA SZKOLY!!! JEBAC KIDAWE, TRZASKOWSKIEGO I TUSKA. JEBAC! JEBAC TEZ ZURKA, TULEYE I JUSZCZYSZYNA, JEBAC IUSTITIA JEBAC I SIE NIE BAC! JAK WIDAC KASTA LUBI TO.! JEBAC SZELEMEJA, JEBAC DYREKTORA WROBLA, JEBAC TUSKA! JEBAC RZEPLINSKIEGO, SIKORSKIE I TRZASKOWSKIEGO, JEBAC NASZ LOKALNE POSLANKI, JEBAC KOLACZ I MRZYGLOCKA. JEBAC GLAPINSKA. KASTA Z PLAKATOW SZELEMEJA JAK WIDAC TOLERUJE I LUBI TO. JEBAC TEZ PRZEDSZKOLANKE MARTUSIE WLOSAK!!! KASTA LUBI TO. A JAK SIE PO-JEBOM NIE PODOBA, TO SWIECZUSZKE W REKE I NA MROZ BRONIC KASTY. BUEHEHEHEHE, CZEKAM JESZCZE TLYKO AZ CZERWONE KOMUSZE SQRWYSYNY BARONY Z KASTY POZWOLA NA REKOCZYNY. ZE NIE TYLKO ZBLUZGAC MOZNA, ALE I UDERZYC W OBRONIE SWOICH WARTOSCI. WTEDY PRZYJDZIEMY PO WAS ZDRAJCY.
Ukrainiec Siemoniak, poseł ziemi wałbrzyskiej (29 września 2022 11:34)
"Niech nikt nie liczy na to, że opozycja razem z rządem będzie broniła Polski." - USLYSZE JAKIS KOMENTARZ PO-JEBANEGO LEMINGA NA TEMAT TEGO ZDRAJCY?
RUDA SZMATA DONALD TUSK KATOLIK (29 września 2022 11:19)
WYTNIEMY W POLSCE POLITYKOW, Z WYDZIERGANYM Z PUTINA NA CZOLE! TRZEBA SIE POZBYC Z POLSKI PROPUTINOWSKICH POLITYKOW. DZISIAJ DEPARTAMENT STANU USA O SIKORSKIM. "TO RUSKA PROPAGANDA", KTOREJ BRONIL SAM TRZASKOWSKI MOWIAC, ZE ON CHCIAL TYLKO PODZEKOWAC USA ZA SLUSZNY KROK HEHEHEHE. GDIE JEST SZEF PARTII PO, KTORY OBIECYWAL WYCINAC W POLSCE POLITYKO Z 'Z' PUTINA NA CZOLE? DEPARTAMENT USA MOWI DZIS, SIKORSKI TO RUSKA PROPAGANDA. RUDA SZMATY DO DZIELA. WYCINAJ POLITYKOW PRO-PUTINOWSKICH. MILCZENIE WSKAZUJE NA TO, ZE POPIERAJA SIKORSKIEGO I PUTINA. I TYLE Z TEJ ANTYROSYJSKOSCI TUSKA.
Mors (29 września 2022 8:07)
Cytuję użytkownika: Obżarciuch
Cytuję użytkownika: Fliper
Hebrajski cieć mógł ruszyć pustym łbem i w fotowoltaikę zainwestowac obok palmiarni aby ją zasilać a nie np w Mc Donalda od którego dupy rosną i zdrowie kuleje.
Mc Donald nie należy do budżetu miasta - to prywatny inwestor i w dodatku trafił w dobrą lokalizację.
A na co poszły pieniądze ze sprzedaży gruntu? A komu potrzebny drugi mak w tym mieście ? To jest właśnie promowanie dobrego stylu żywienia przez doktorka ? No chyba że ma świadomość i nakręca klientów do wiadomej przychodni i szpitali ...
Obżarciuch (29 września 2022 7:50)
Cytuję użytkownika: Fliper
Hebrajski cieć mógł ruszyć pustym łbem i w fotowoltaikę zainwestowac obok palmiarni aby ją zasilać a nie np w Mc Donalda od którego dupy rosną i zdrowie kuleje.
Mc Donald nie należy do budżetu miasta - to prywatny inwestor i w dodatku trafił w dobrą lokalizację.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

palmiarnia  |   ogrzewanie  |   gaz  |   ceny  |   podwyzki  |   czat  |   prezydent  |  

Autobusy droższe o 40 gr podwyżki w komunikacji miejskiej

O ile podrożeją bilety autobusowe w Wałbrzychu ?

Mama Roberta Lewandowskiego w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij