Menu

Nowe Miasto: Nowe mieszkania i remonty

Prezydent Wałbrzycha poświęcił część swojego spotkania z mieszkańcami Wałbrzycha ( w formie czatu) dzielnicy Nowe Miasto. Perła Modernizmu zyskuje nowy blask. 

Nowe Miasto: Nowe mieszkania i remonty
- Chcemy, by Nowe Miasto było jeszcze piękniejsze niż wtedy kiedy znani architekci, urbaniści kształtowali jedną z najciekawszych koncepcji funkcjonalnych nowego sposobu organizowania miasta.  Nowe Miasto się zmienia. Remontujemy drogi (właściwie na nowo budujemy), remontujemy małą architekturę. Właśnie kończy się niezwykle ważny dla tej dzielnicy remont ulic Paderewskiego, Kubeckiego, Staszica, razem z Placem Powstańców Warszawy. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Będzie więcej zieleni, ale pojawią się też nowe miejsca parkingowe.
 
- Nowe Miasto zyska odrestaurowaną pod dość ścisłą kontrolą Konserwatora Zabytków przestrzeń publiczną z drzewami, krzewami, kwiatami, ławkami. Również z miejscami do parkowania. Tych miejsc było, jest i pewnie będzie za mało, bo przecież 80 lat temu nikt nie zakładał, że w rodzinie będą 3 samochody. Już dzisiaj zachęcamy do uroczystości otwarcia tej części Nowego Miasta. Pewnie będzie to w połowie listopada.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Nowe mieszkania komunalne będą dostosowane do nowoczesnych standardów. Ma być ekologicznie. 
 
 
- Trwa przebudowa dwóch ogromnych kamienic przy ulicy Kubeckiego. Przygotowujemy prawie 30 nowych mieszkań komunalnych. To będą kolejne kamienice na Nowym Mieście z windami. Myślę, że oddamy je w pierwszych tygodniach nowego roku.  - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na rewitalizację stadionu.
 
red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

MIEDZIANE CZOLO PO-JEBOW 2 (30 września 2022 15:03)
Cytuję użytkownika: MIEDZIANE CZOLO PO-JEBOW
BUEHEHEHEHEHE JA PRDLE CO ZA k***a ŁŻE-ELITA I NAWET MU BREWKA NIE PYKNIE. KURSKI PRZY TYCH PO-JEBACH TO PIKUS. SLUCHACJCIE JAKI ODLOT. TEN PO-JEB PRZEBIL SIKORSKIEGO I TRZASKOWSKIEGO Z WCZORAJ BUEHEHEHEHE. DO LEMINGOW TO TRAFIA OZYWISCIE. FAKTY JAK W WSI24 BUEHEHEHE. JADA KLAMLIWE k***y ZDRADZIECKIE JUZ BEZ HAMULCOW. ELEKTORAT PO DUMNY ZE SWOICH LUDZI HEHEHEHE. ZAPNIJCIE PASY, BO KURSKI I WSI24 PRZY TYM GOSCIU TO MALY PIKUS. https://twitter.com/i/status/1575743734104444929
ALE SLUCHAJCIE I TEGO, TEZ TRAFIA DO MOJEJ PRYWATNEJ KOLEKCJI: https://twitter.com/i/status/1575751925152481281
MICHAŁ DWORCZYK (30 września 2022 14:42)
NAJLEPSZY POSEL DLA WALBRZYCHA I MIESZKAŃÓW W POWOJENNEJ HISTORII POLSKI! STRUMIEN MILIONOW PLYNACYCH DO WLABRZYCHA UZNAJE ZA ZAMKNIETY. TERAZ DOPIERO BEDZIE KWIK LEMINGOW W WALBRZYCHU. PO-JEBY PODZIEKUJCIE PUTINOWI, SWOJEJ PARTII, GAZECIE ZYDOWSKIEJ I WSI24, A TAKZE TEMU PORTALOWI, ZYDOWSKIEJ SZCZUJNI NA PATRIOTOW POLSKICH, BO KOLPORTOWALY FAKE NEWSY PUTINA, CZYLI NIBY MAILE DWORCZYKA. PRZYPOMINAM, W JENDYM Z NICH NIBY TOYOTA MIALA ZAMYKAC PRODUKCJE W WALBRZYCHU, O CZYM PISAL TEZ TEN ZYDOWSKI PORTALIK. A TU POSEL MICHAL DWORCZYK, KTORY W 5 LAT DLA WALBRZYCHA ZROBIL WIECEJ, NIZ FESTYNIARY OD SERA, CZY TEZ MINISTER OBRONY NARODOWEJ UKRAINIEC SIEMONIAK. BO CO TE PO-JEBY DLA MIASTA ZROBILY? JAKIES PRZYKLADY? NIE MIALBYM NIC PRZECIWKO TEMU, ZEBY ZASTAPIL SZELEMEJA. https://twitter.com/i/status/1575713059376701441
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (30 września 2022 14:29)
CZAICIE TO? NA BALTYKU DOCHODZI DO WYBUCHOW RUR NS I NS2. JAKO PIERWSZY WYSKAKUJE SIKORSKI I ROBI LASKE TYM RAZEM NIE USA ALE PUTINOWI I WSKAZUJE NA WINE USA, JAK W PRZYPADKU SMOLENSKA WSKAZAL ZE TO BLAD PILOTA. ALE TO NIE KONIEC AKCJI PO-JEBOW. POZNIEJ WYSKAKUJE RUDA SZMATA TUSK I TEZ ROBI LASKE PUTINOWI, MOWI, ZE POLSKA MA UJAWNIC ZABEZPIECZENIA POLSKICH RUROCIAGOW. TAK ZEBY PUTIN WIEDZIAL JAK UDERZYC W RAZIE POTRZEBY, BY NIE BYLO SLADOW ZE TO ON. TUSK PUTINA CZLOWIEK W WARSZAWIE. PO KAZDEJ AKCJI PO-JEBOWA PUTIN OTWIERA KOLEJNEGO SZAMPANA NA KREMLU. DLACZGO ABW W KAJDANY TYCH ZDRAJCOIW NIE WSADZA?
a tymczasem w PISlandii (30 września 2022 13:32)
inflacja, Inflacja, INFLACJA
MIEDZIANE CZOLO PO-JEBOW (30 września 2022 12:33)
BUEHEHEHEHEHE JA PRDLE CO ZA k***a ŁŻE-ELITA I NAWET MU BREWKA NIE PYKNIE. KURSKI PRZY TYCH PO-JEBACH TO PIKUS. SLUCHACJCIE JAKI ODLOT. TEN PO-JEB PRZEBIL SIKORSKIEGO I TRZASKOWSKIEGO Z WCZORAJ BUEHEHEHEHE. DO LEMINGOW TO TRAFIA OZYWISCIE. FAKTY JAK W WSI24 BUEHEHEHE. JADA KLAMLIWE k***y ZDRADZIECKIE JUZ BEZ HAMULCOW. ELEKTORAT PO DUMNY ZE SWOICH LUDZI HEHEHEHE. ZAPNIJCIE PASY, BO KURSKI I WSI24 PRZY TYM GOSCIU TO MALY PIKUS. https://twitter.com/i/status/1575743734104444929
PREZYDENT TO DEBIL (30 września 2022 9:20)
WINCYJ BETONU WINCYJ!! BETONZA W PUSTYCH LBACH PO-JEBOW. OD WCZORAJ MOZNA MOWIC JEBAC SZELEMA, BO KASTA UZNALA, ZE TO NIE OBRAZA. JEBAC CIE SZELEMEJ.
Rom-anus (30 września 2022 7:35)
W zamian zamknął kolejny basen.

Dodaj komentarz

nowe miasto  |   mieszkania  |   miejsca  |   parkingowe  |   walbrzych  |   news  |   wiadomosci  |   informacje  |  

Zawodnik z USA dołączył do Górnika Wałbrzych

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

Ponad 300 dzieci bawiło się podczas ''Górniczego Mikołaja'' w...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij