Menu

Wszyscy zginiecie... Już niebawem ukaże się II część książki

Zamek Książ, Świebodzice, i Zombie - tyle w kilku słowach o I części powieści  Franciszka Moor'e "Wszyscy zginiecie".   W drugiej części jest mocniej i straszniej, a ta pojawi się już niebawem. Akcja dzieje się między innymi w Starej Kopalni... 

 

Wszyscy zginiecie... Już niebawem ukaże się II część książki
Akcja debiutanckiej powieść Franciszka Moor'a "Wszyscy zginiecie"  toczy się w Świebodzicach, spokojnym miasteczku u podnóża Zamku Książ. Życie płynęło tam monotonnie, zwykła małomiasteczkowa nuda. Ale do czasu...

Dla prokuratora Władysława Palahniuka była to kolejna, rutynowa sekcja zwłok. Jednak jej finał okazał się zaskakujący. Bowiem pierwszy raz w historii kryminalistyki zdarzyło się, że „pacjent” wstał ze stołu i zabił całą ekipę śledczą... prawie całą, ponieważ prokuratorowi udało się uciec. Po zabarykadowaniu bram wiodących do Książa prokurator i jego przyjaciel Gerard usiłują zapanować nad chaosem, który wybucha wśród zgromadzonych tam ludzi. Nikt nie wie, co naprawdę się dzieje i jak należy się zachować, co jest ważne, a co kompletnie pozbawione znaczenia. I gdy wydawałoby się, że czytelnikowi pozostaje już tylko śledzenie walki o przeżycie i zgadywanie kto stanie się kolejną ofiarą Zombie, akcja rozwarstwia się...

Jeżeli nie czytaliście jeszcze pierwszej części - nie zdradzimy Wam tajemnicy, by nie psuć zabawy. Jeżeli znacie już pierwszą część, to mamy dla Was dobrą informację - już niebawem pojawi się II cześć powieści.  
 
 
W drugiej części jest mocniej i straszniej. Na pewno nie będziecie zawiedzeni. Póki co pierwszą część możecie kupić m.in. w Starej Kopalni w Wałbrzychu oraz na Zamku Książ.

Na bieżąco będziemy was informować o postępach w publikacji drugiej części. Szukajcie też ekskluzywnego wywiadu z tajemniczym Franciszkiem Moor'em, który opublikujemy jako pierwsi po wydaniu książki.
 
Fanpage książki - TUTAJ
 

adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Stanisław (18 grudnia 2022 11:44)
Książkę kupiłem jako ebook-a, później dokonałem konwersji do mp3 w rozdziałach co 30 min, wysłuchałem z uwagą, gdyż tematy zombie są jak dla mnie relaksujące od tych prawdziwych koszmarów i horrorów jakie każdego dnia zawala nas łez padół gdzie przyszło nam odegrać swoją rolę. Co do samej treści to oceniam na dobrą czwórkę, mimo błędów jakie internauci pozwolili sobie wytknąć autorowi. Mam nadzieję że kolejna część będzie lepiej dopracowana i z niecierpliwością czekam na zbiorczy audiobook w rozsądnej cenie z lektorem który jak horda wygłodniałych zombi przeprowadzi nas przez tekst.
czytelnik (28 października 2022 11:11)
Cytuję użytkownika: Michał
Czytelnik, weź rozpęd i kierunek na ścianę. Świat będzie lepszy bez takiego ... A ja nie mogę się doczekać drugiej części.
Bo to lektóra dla takich jak ty z wykształceniem 8 klas i poniżej.
wal (12 października 2022 11:22)
Tak grafomańskich wypocin nie czytałem (może po 20 stronach było lepiej ale dalej nie zdzierżyłem).Nie wierzę,że autorem może być P. Mykytyszyn lub P. Żabska. To nie horror ale groza.Literatura nie jest już piękna ale marketingowo-finansowa
Freiburger (4 października 2022 10:47)
Cytuję użytkownika: Michał
Czytelnik, weź rozpęd i kierunek na ścianę. Świat będzie lepszy bez takiego ... A ja nie mogę się doczekać drugiej części.
Czekaj Michałku, czekaj. Jak powiadają, jeden lubi, gdy mu skrzypce grają, a drugi jak mu buty śmierdzą. Książka jest niestety koszmarnie grafomańska i nawet rekomendacja Pilipiuka (o ile jest prawdziwa) tego nie zmieni, polecanie zaś czegoś przez p. Lamparską - królową taniej sensacji i bulwarowego krajoznawstwa, trudno traktować serio. Youtubowej, pożal się Boże, "recenzji literackiej" w wykonaniu faceta grzebiącego się po starych piwnicach nie wypada komentować. Wracając do meritum: "Wszyscy zginiecie" to pozycja przede wszystkim niestrawna językowo. Napisana jest koślawo, razi sztucznością konstrukcji stylistycznych i ewidentnym brakiem panowania nad językiem literackim. Nawet średnio wyrobiony czytelnik od razu dostrzeże, że autorowi (autorce?) brakuje podstawowego słownictwa i wiedzy w najprostszych sprawach. Przykład? Proszę bardzo: absurdalny opis samozamykacza do drzwi bez użycia terminu "samozamykacz". Takich felerów jest więcej. Do tego dochodzą błędy składniowe, stylistyczne, sieczka interpunkcyjna, "przecinkoza" (czy ktoś w ogóle redagował ten tekst?!), natręctwa zaimkowe, zagęszczanie tekstu do stanu często uniemożliwiającego swobodne śledzenie treści oraz liczne, najwyraźniej niezamierzone kolokwializmy, wskazujące przy okazji na wiek i pochodzenie społeczne pisarza. Autor zdaje się mieć kłopoty z rozumieniem znaczenia niektórych wyrazów (manufaktura, to coś zupełnie innego, a głową raczej nie wykonuje się gestów poza sceną teatralną). Treść? Żaden szpas, jak mawiał dobry wojak Szwejk. Stutysięczna pozycja z cyklu "zabili go i uciekł". Dziełko dla amatorów urywania łbów, zielonej mazi i truposzy - coś, co może bawić chyba tylko sztubaków. Taka książka o niczym. Nuda.
Michał (2 października 2022 20:50)
Czytelnik, weź rozpęd i kierunek na ścianę. Świat będzie lepszy bez takiego ... A ja nie mogę się doczekać drugiej części.
Ewa (2 października 2022 17:56)
Czytelniku, dlaczego tyle agresji w Twojej wypowiedzi. Czy dlatego że jesteś anonimowy? A co do grafomanii, pamiętasz kto polecał książkę? Wielki Grafomam ;)
czytelnik (2 października 2022 6:03)
Grafomania napisana pod pseudonimem bo autor zapewne wstydzi się podpisać swoim prawdziwym nazwiskiem co jest zrozumiałe.

Dodaj komentarz

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej (FOTO)

II Wałbrzyska Giełda Porcelany i Ceramiki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij