Menu

Co powiecie na czterodniowy tydzień pracy?

Wielka Brytania testuje krótszy tydzień pracy. Ma to potrwać do czerwca.  Są pierwsze wnioski – 46 % respondentów twierdzi, że w firmach zwiększyła się wydajność. Spora część przedsiębiorstw zamierza kontynuować taki system pracy po zakończeniu testów. 
 
Co powiecie na czterodniowy tydzień pracy?
Testowi poddawane jest 3300 pracowników z 72 firm. Pracownicy otrzymują 100% wynagrodzenia za 80% czasu pracy w zamian za 100% wydajności. Po 4 dniowym tygodniu pracy otrzymują jeden, płatny dzień wolny. 
 
34 proc. respondentów stwierdziło bowiem, że wydajność pracowników "poprawiła się nieznacznie", a 15 proc. odpowiedziało, że uległa ona "znaczącej poprawie". 46 proc. respondentów uważa, że wydajność, pomimo czterodniowego tygodnia pracy, pozostała taka sama. - informuje serwis money.pl
 
 
Podobne rozwiązania testują Nowa Zelandia, Szwecja, Islandia, Stany Zjednoczone. Myślicie, że w Polsce taki system pracy by się przyjął? Dajcie znać w komentarzach
 
red
oprac: money.pl
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

szlachta nie pracuje! (3 października 2022 12:20)
Nie, to nie dla Polakow. My za bardzo lubimy narzekac.
PREZYDENT TO DEBIL (3 października 2022 10:52)
DLACZEGO ZYD NIE TESTUJE 4 DNIOWEGO TYGODNIA PRACY W WALBRZYCHU, PRZECIEZ TO POSTULAT PO, TO PROGRAM PARTII PO, 4 DNIOWY TYDZIEN PRACY. DLACZEGO ZYD W WALBRZYCHU NIE TESTUJE WLASNEGO PROGRAMU?? KTOS MU BRONI?
Jerzy Jacek Pilchowski (2 października 2022 19:00)
To jest sztuczka lewicowych libków której celem jest blokowanie wprowadzania pięciodniowego tygodnia pracy. P.S. A jeżeli firma chce pracować w sobotę to OK - za 150% stawki. To samo w niedzielę - za 200% stawki.
Pan (2 października 2022 18:38)
Ja proponuje dwudniowy tydzien pracy,Dziesięć miesięcy wakacji!Może być?
POd ch u j To Szweda bo Polak się nie da. (2 października 2022 17:46)
Czerodniowy dzień pracy po 10 godzin to jest 40 godzin tygodnowo czyli to samo co pięciodniowy dzień pracy po 8 godzn to też 40 godzin tygodniowo.Myk polega na tym że w czeterodniowym systemie będzie się tyrać 10 godzin bez przerwy na posiłek w pampersach bez straty czasu na chodzenienie do w-c za potrzebami fizjologicznymi.Zastosowanie ma to tylko w fabrykach na liniach montażu.W urzędach będzie PO starmu 8 godzin dziennie z czego trzy godziny to ploty kawa i śniadanie.
Kaspar Hauser (2 października 2022 12:13)
I tak to sie kreci, brnac k***a w utopie, coraz glebiej. p*****lac logike, resztki zdrowego rozsadku i podstawowe poczucie godnosci. Przeprowadzacie badania nad dochodem bezwarunkowym na jednym promilu spoleczenstwa, ktore pokazuja zadowolenie jednego promila spoleczenstwa. Czterodniowy tydzien pracy? Prosze bardzo, zacznijcie od administracji panstwowej, nie wiem jakie beda koszty tych ozczednosci, natomiast jestem w stanie przewidziec jak liczna bedzie grupa zadowolonych, no i wk**wionych, czyli te pozostale 80% spoleczenstwa. Zreszta, p*****lic polsrodki, w czaach gdy lewica walczy z prawica o zachowanie wlasnosci prywatnej, w czasach gdy wreszczie zieloni dojrzeli i sie zaczerwienili (bynajmniej ze wstydu) czas wprowadzic dobrobyt ustawa, a obywatela nie poddajacego sie dobrowytowi ustawowemu karac, jebac go cztery dni w tygodniu, bo potem weekend.
kl (2 października 2022 11:54)
Taaak! Oczywiście! Jesteśmy tak zamożnym krajem, że stać nas na to! A najlepiej nie pracujmy wcale! Nauczyciele, lekarze, piekarze policjanci, sprzedawcy itd - śpijmy do woli!!! Tylko co teraz będą robić bezrobotni bez zasiłku?

Dodaj komentarz

praca  |   serwis  |   money.pl  |   wielka  |   brytania  |   test  |   godziny  |   zatrudnienie  |   świat  |   informacje  |   walbrzych  |   wiadomosci  |   wtv  |   w24  |  

Przygotowania do XXXI Finału WOŚP - trwają zapisy dla wolontariuszy

Praca szuka człowieka

Minimalna stawka godzinowa wzrośnie od stycznia. W lipcu kolejna...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij