Menu

History Hiking: Niemiecka opuszczona fabryka w Kamiennej Górze

Dolny Śląsk pełen jest zagadek i tajemnic. Wiele z nich dotyczy ogromnych sztolni, w których mieścić mogły się niemieckie podziemne fabryki. Obiekty kompleksu Riese w Górach Sowich, takie jak Włodarz, Osówka czy Rzeczka, do dzisiaj budzą ogromne zaciekawienie. - czytamy na kanale History Hiking

History Hiking: Niemiecka opuszczona fabryka w Kamiennej Górze

- Nie mniej intrygujące są podziemia w Kamiennej Górze. Wiadomo, że w tamtejszych fabrykach włókienniczych podczas wojny umieszczono biuro projektowe firmy Arado, która skonstruowała między innymi najsłynniejszy samolot odrzutowy II wojny światowej - Arado 234. Dziś przedstawiamy historię pani Gertrudy Wojnowskiej, której ojciec był inżynierem w zakładach Arado Fluegzeukwerke GmbH w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku. - informują twórcy kanału

W filmie wzięli udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „549 Volksgrenadier-Division”.

 

 

red
foto: History Hiking
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

hiking  |   history  |   program  |   historia  |   ciekawostki  |   dolny  |   slask  |   kamienna  |   gora  |  

Wałbrzyski skarb: Jest pomysł na ''drzwi do Waldenburga''

Kto schował wałbrzyski skarb? Wśród mieszkańców był nazista

Nocne Zwiedzanie edycja barbórkowa (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij