Menu

Lekarze mają obowiązek wpisywania ciąży do systemu

Lekarze od soboty muszą wpisywać każdy przypadek ciąży do Systemu Informacji Medycznej. Ministerstwo tłumaczy to "dobrem kobiety i jej nienarodzonego dziecka". Wiele Polek prosi lekarzy o zatajenie tej informacji w obawie przed organami ścigania, jeśli dojdzie do poronienia. 

Lekarze mają obowiązek wpisywania ciąży do systemu

- Od czasu ogłoszenia fakultatywnego obowiązku wpisywania ciąży minęły trzy miesiące, informacje medialne ucichły i strach nieco zelżał. Ale wciąż mam pacjentki, które dopytują, czy muszę wpisywać informację o ciąży i o to, kto będzie miał do niej wgląd - mówi Michał Gontkiewicz z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, ginekolog-położnik przyjmujący prywatnie oraz w szpitalu w Płońsku -  czytamy w serwisie TVN24.

Dostęp do informacji mają oprócz pracownika tworzącego elektroniczną dokumentację medyczną, inni lekarze. Chodzi o  prowadzenie diagnostyki i zaopewnienie ciągłości leczenia.

 

 

Nowe przepisy nakazują również wpisywania do systemu m.in  informacji o grupie krwi, alergiach, implantach,  czasie hospitalizacji

red
oprc. TVN24

foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

WSI24 JEST JAK RTEC W POLSCE (4 października 2022 18:18)
O k***a!!!! W WSI24 W DZIELE URBANA ODKRYLI KARTE PACJENTA. JA p*****lE!!! ALE AFERA!!! KARTA PACJETNA!! NOSZ k***a, NAJLEPIEJ SPALIC, BO DOBRE DLA CIEMNOTY BEDZIE TO GDY JAK PRZYJDZIE DO LEKARZA, TO LEKARZ NIE BEDZIE MIAL HISTORII JEGO CHOROB. KOGO OBCHODZI JAKIS IMPLANTY, BLASZKI W GLOWIE. WYSLAC NA RENTGEN, ALBO DAC LEKI, NA KTORE SA PACJENCI UCZULENI. NA Ch*j KARTA PACJENTA LEKARZOWI. URBAN JAK WIDAC CHCE KRZYWDY POLAKOW NAWET PO SMIERCI. JEGO WYCHOWANKOWIE STRASZA PPOALKOW KARTA k***a PACJENTA. CO ZA PO-JEBY k***a. ZGROZA HEHEHEHE. WEZ JEDEN Z DRUGIM DEBILEM ROZPEDZ SIE I p*****lNIJ W MUR TA PUSTA k***a BANIA I OD POLAKOW ZYDOKOMUCHU JUZ SIE ODp*****lCIE. SKANDQAL LEKARZE BEDA MIELI WGLAD W KARTE PACJENTA. NO k***a SKANDAL!!! BUEHEHEHEE. k***a DEBILI NIE SIEJA. KTTOS I CH PLODZI I SIE RODZA. ZARAZ BEDA ZA ABORCJA, ALE DOPIERO PO URODZENIU I SPRAWDZENIU CZY DEBIL LEWAK.
kolo (4 października 2022 11:08)
teraz sie boja? a jak glosowaly za PISem bo 500+ to sie nie baly? niech teraz rodza i placza
jebacpis (4 października 2022 10:49)
pisowski raj, rejestr ciąż i licznik w dupie
Kaspar Hauser (3 października 2022 20:57)
Za kilka miesiecy czeka nas wysyp kontroli. Jak dwa minus dwa zero.

Dodaj komentarz

ciaza  |   rejestr  |   ministerialny  |   lekarze  |   zmiany  |   pazdziernik  |   walbrzych  |  

Zmiany w komunikacji miejskiej po otwarciu obwodnicy

Zmiany w komunikacji w związku z otwarciem Obwodnicy Wałbrzycha

Będą nowe linie autobusowe? Miasto analizuje połączenia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij