Menu

Co zgłaszają policji wałbrzyszanie ?

11 tysięcy zgłoszeń naniesionych przez obywateli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa odnotowali wałbrzyscy policjanci. Sprawdziliśmy, jakich przestępstw zgłoszenia dotyczą najczęściej. 


 

Co zgłaszają policji wałbrzyszanie ?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa uruchomiona została na Dolnym Śląsku  6 lat temu. Pozwala policjantom szybko i trafnie eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa wałbrzyszan.

- Do tej pory zgłosili oni już blisko 11 tysięcy zagrożeń. W głównej mierze problemy dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, powstawania dzikich wysypisk śmieci oraz miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową.- mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Od października 2016 roku odnotowano 10935 zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców Wałbrzycha i regionu na mapę. Potwierdzonych przez policję zostało 6131 zagrożeń.

Najwięcej naniesionych przez pięć lat zagrożeń, które mieszkańcy uznali za najbardziej uciążliwe dotyczyło:

1. Miejsc, w których przekraczana jest prędkość (3902),
2. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (2181),
3. Nieprawidłowego parkowania (1560),
4. Dzikich wysypisk śmieci (669),
5. Miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (540).

Od początku tego roku mieszkańcy Wałbrzycha i powiatu nanieśli na mapę zagrożeń najwięcej zgłoszeń mniej więcej w tych samych kategoriach:

1. Nieprawidłowego parkowania (265),
2, Miejsc, w których przekraczana jest prędkość (188),
 3. Dzikich wysypisk śmieci (119),
4. Spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (104),
5. Niewłaściwej infrastruktury drogowej (89).

W zeszłym miesiącu najwięcej zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania (35), dzikich wysypisk śmieci (19) przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących (16) oraz pożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (14).

Zasada działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Funkcjonariusze sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie naszego miasta oraz całego powiatu wałbrzyskiego. - mówi komisarz Marcin Świeży.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziesz TUTAJadm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rod podzamcze (7 października 2022 4:25)
Policja niech się przejedzie alejkami rod podzamcze. Jest ZAKAZ na każdym wjeździe. Sa KAMERY. I CO? leśne dziadki w zarządzie mają się dobrze,w nosie mają rozjeżdżane alejki. Może policja pomoże? A w weekendy to już patologia.
Johnny (4 października 2022 21:43)
Cytuję użytkownika: Szczaw i Mirabelka
Zagrożeniem podstawowym jest osobnik tkwiący od lat w ratuszu.
Czy zgłosiłeś ratusz do mapy zagrożeń?
Zajda (4 października 2022 15:51)
Cytuję użytkownika: Baska
Cytuję użytkownika: Moherowy Pisior
Cytuję użytkownika: ZbyszekZorro
Konfiturki w formie
Po pisowsku to sygnaliści.
Po POjomanych to nic się nie stało!Bardzo dobrze ,ze ludzie zgłaszają.Stop patologii i dziadostwo!
Ależ ty jesteś samokrytyczny;żeby tak się nazywać? a fe.
Szczaw i Mirabelka (4 października 2022 13:26)
Zagrożeniem podstawowym jest osobnik tkwiący od lat w ratuszu.
Baska (4 października 2022 9:10)
Cytuję użytkownika: Moherowy Pisior
Cytuję użytkownika: ZbyszekZorro
Konfiturki w formie
Po pisowsku to sygnaliści.
Po POjomanych to nic się nie stało!Bardzo dobrze ,ze ludzie zgłaszają.Stop patologii i dziadostwo!
Moherowy Pisior (4 października 2022 8:51)
Cytuję użytkownika: ZbyszekZorro
Konfiturki w formie
Po pisowsku to sygnaliści.
ZbyszekZorro (4 października 2022 8:48)
Konfiturki w formie

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   mapa zagrożeń  |  

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Niewiele brakowało by wjechał w ludzi. Rozbił 4 auta, w tym dwa...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij