Menu

Zanim dorosnę do maratonu

W sobotę, 5 listopada, w ramach 7. RST Półmaratonu Świdnickiego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w biegach ”Zanim dorosnę do maratonu”. Wydarzenie zyskało nowego partnera, którym została firma IgnerHome. Wykonawcą biegów będzie Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy. 

Zanim dorosnę do maratonu
Rozpoczęły się już zapisy dla najmłodszych biegaczy. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin zawodów dostępne są na stronie www.polmaraton.swidnica.pl. 
 
Biegi odbędą się oddzielnie w kategoriach dziewcząt i chłopców, a uczestnicy pobiegną na następujących dystansach:
- Bieg Bąbla (2017 i młodsi) dystans: 200 metrów, godzina 9:30
- Bieg Krasnala (2016), dystans: 200 metrów, godzina 9:40
- Bieg Starszaka (2014-2015) dystans 200 m , godzina 9.50
- Bieg Smyka (2012-2013), dystans: 400 metrów, godzina 10:00
- Bieg Urwisa (2010-2011), dystans: 600 metrów, godzina 10:15
- Bieg Juniora (2008-2009), dystans: 1200 metrów, godzina 10:30
 
Młodzi bohaterowie poczują sportowy klimat i odkryją, że aktywne spędzanie czasu może być świetną zabawą. Każdy mały i większy uczestnik  dostanie specjalnie przygotowany numer startowy oraz medal po ukończeniu biegu. Rodzice będą mogli dopingować starszych na trasie oraz czekać na swoje pociechy na mecie.
 
 
Oprócz zmagań biegowych, podobnie jak w roku ubiegłym, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych przygotuje dla najmłodszych miasteczko sportowe, w którym będzie można spróbować swoich sił w konkurencjach tj. rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej na trawie, czteroosobowe narty na trawie czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.
 
Limit zawodników to 250 osób. W przypadku wolnych miejsc przyjmowanie zgłoszeń odbędzie się w dniu zawodów na stadionie miejskim, w godzinach od 8.30 do 9.10. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy na hali sportowej przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 29, w piątek, 4 listopada w godz.17.00 - 20.00 oraz w sobotę, 5 listopada w godz. 8.00 - 9.30 w budynku „mała wieża” na terenie biegów.
 
Przypominamy również, że nadal trwają zapisy na półmaraton oraz na bieg krótki na dystansie 5 km tzw. „Dziką Piątkę”. Liczba miejsc jest ograniczona, w półmaratonie wystartować może 1200 zawodników, zapisanych jest już 678 osób. Liczba uczestników „Dzikiej Piątki” to 127 osób, limit wynosi 240 biegaczy.
 
 
opr.plr
foto: pixabay / użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   półmaraton  |   dla dzieci  |   bieg  |   sport  |  

Orlik przy ul. Limanowskiego do remontu

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Niewiele brakowało by wjechał w ludzi. Rozbił 4 auta, w tym dwa...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij