Menu

Violetta Sobczak zasłużona dla miasta Świdnicy

Osoby, które szczególnie angażują się w życie Świdnicy są honorowane tytułem Zasłużonych dla Miasta. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wyróżnienie odebrała Violetta Sobczak. 
 
Violetta Sobczak zasłużona dla miasta Świdnicy
Violetta Sobczak jest rodowitą świdniczanką. To tu spędziła lata dziecięce i młodzieńcze aktywnie działając w szkole, a potem w swojej ulubionej pracy na rzecz organizacji Związku Harcerstwa Polskiego. Pracuje tam nieprzerwanie od 41 lat.
 
 
Zawsze powtarza, że jej praca to pasja i z przyjemnością do niej idzie. Jej mottem stało się powiedzenie: ,,Znajdź pracę, która będzie twoją pasją, a nie będziesz już nigdy musiał pracować”. 
 
 
Druhna Violetta jest energiczną i skromną osobą. Zaangażowaną w działalność charytatywną, zawsze gotową do działania. Była nagradzana przez wiele instytucji. Otrzymała z tego tytułu między innymi:
 
Złoty Krzyż za Zasługi dla ZHP, odznakę Długoletni Instruktor Hufca Świdnica, Srebrny Krzyż Zasługi, Honorową Odznakę Chorągwi Dolnośląskiej, medal pamiątkowy AK, Złotą Odznakę Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, odznakę okolicznościową „COVID-19”. Violetta Sobczak jest zaangażowana we wszelką pomoc. Wspiera wiele miejskich inicjatyw. Współpracowała i pomagała między innymi przy: finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wsparciu dla narodu ukraińskiego, corocznej akcji przekazania Światła Betlejemskiego, wydarzeniach związanych ze Świętem Niepodległości, wolontariacie w punkcie szczepień w Świdnicy, wigilii dla seniorów, akcji „Pola Nadziei”, rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, organizacji biegów: Żołnierzy Wyklętych, Biegu Niepodległości, RST Półmaratonie, biegu na orientację dla dzieci i młodzieży „Orientu się w Świdnicy”.
 
Osobiście pomagała oraz koordynowała pomoc w codziennej egzystencji dla osób przebywających na izolacji, czy kwarantannie w związku z COVID-19. Angażuje się także w przygotowywanie paczek świątecznych dla zasłużonych seniorów Świdnicy we współpracy z ZHP. Corocznie, aktywnie uczestniczy w sprzątaniu terenów Fleszy Nowomłyńskiej i strzelnicy w Świdnicy. Współpracuje ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury jako juror konkursów recytatorskich.  
 
red
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

violetta  |   sobczak  |   zasluzona  |   miasto  |   swidnica  |   wyroznienie  |   informacje  |   wiadomosci  |   wtv  |   w24  |  

400 tys. zł. wyda Wałbrzych na kwiaty i nasadzenia

Wałbrzych: Odkryty basen na liście rzeczy mniej ważnych

Miasto ogłasza pretarg na remont stadionu na Nowym Mieście

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij