Menu

Dzikowiec: przygotowania do sezonu zimowego

- Nasz Ośrodek jest już przygotowany do sezonu zimowego - mówi dyrektor OSIR w Boguszowie-Gorcach, Rafał Wiernicki. Trwają ostatnie prace, nie działa jeszcze kolej linowa, która przechodzi specjalne badania.

Dzikowiec: przygotowania do sezonu zimowego

Kolej linowa przechodzi badania specjalne, które robione są co 5 lat. Odbiór dozoru technicznego zaplanowano na grudzień. Trwa równanie stoku, wymiana liny w wyciągu orczykowym, przegląd systemu sztucznego naśnieżania i przygotowywane są do wywiezienia na stok armatki śnieżne.

- Sprawy techniczne są dopięte na ostatni guzik. - mówi dyrektor OSIR w Boguszowie-Gorcach, Rafał Wiernicki.

Jak będzie funkcjonował ośrodek - nie wiadomo. Zależy to od cen energii elektrycznej, której zużycie jest głównym kosztem Ośrodka w zimie. Pod Dzikowcem cena za kilowatogodzinę wzrosła o 150%, porównując rok do roku.

- Karnety będą miały podniesione ceny, ale podwyżka nie sięgnie kilkuset procent tak jak w przypadku prognoz cen energii elektrycznej. Nie będzie w tym roku marży, a straty będzie trzeba ograniczać poprzez skracanie działalności do kilku dni w tygodniu. - dodaje Wiernicki.

Jak zapewnia, koszty nie będą przerzucane na klientów.

- W konsekwencji trzeba się liczyć z tym, że będzie skromniej – jeśli nie dopisze śnieżna zima, to nie będzie nas stać na śnieżenie całego stoku, czy kręcenie w dni powszednie. - mówi dyrektor OSiRu. 

Nie będzie oszczędności na bezpieczeństwie, na stoku będą GOPR-owcy, ruszy też szkółka narciarska,

- My zapewnimy ciągłość pracy wyciągów, jednak nie możemy zagwarantować ciągłości dostaw prądu, choć jesteśmy przygotowani na wyłączenia – przepracowujemy takie scenariusze. - mówi Wiernicki.

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radoslaw (13 października 2022 15:58)
Ten dzikiwiec nigdy nie pracował pełna parom Zawsze to tylko strata pieniędzy Nie ważne kto był włodarzem Boguszowa teraz śmieszna pani burmistrz tez nie podoła …
WCH (9 października 2022 15:12)
w zeszłym sezonie krzesełko było nieczynne podobno z powodu braku przeglądu, co to za ściema, że co 5 lat się robi ?
11111 (9 października 2022 11:36)
Przygotowania będą trwały do lutego 2023 r. Jak zawsze na ferie otwarcie sezonu zimowego.

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   Dzikowiec  |   wyciąg  |   narty  |   turystyka  |   rekreacja  |  

Kolejne trójka dołącza do Lokalnej Organizacji Turystycznej

Serwis i sklep narciarski w Świebodzicach

WOŚP zagra w Boguszowie-Gorcach (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij