Menu

Ratujmy serce Antosia ze Świebodzic

Dwuletni Antoś ze Świebodzic urodził się z bardzo poważną wadą serca. Jego leczenie jest bardzo kosztowne i przekracza możliwości rodziny. Na pomoc ruszyli ludzie dobrej woli, którzy organizują zbiórki, specjalne akcje i licytacje dla chłopca.

Ratujmy serce Antosia ze Świebodzic

Antoś już w 7 dobie życia musiał przejść swoją pierwszą operację. Niestety nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów i wówczas rozpoczęła się trwająca już wiele miesięcy walka o życie dziecka. 

- Niestety, operacja nie powiodła się ze względu na stan zdrowia synka. Lekarze mogli tylko założyć bandingi na tętnice płucne, a mimo tego i tak doszło do komplikacji - Antoś jednej doby był otwierany 3 razy i doszło do krwotoku. Synek leżał zaintubowany prawie 2 tygodnie i walczył o każdą minutę, każdą godzinę, każdy dzień - informują rodzice Antosia.

Po kilku operacjach i wielu dniach spędzonych w szpitalach, lekarzom udało się doprowadzić chłopca do stabilnego stanu ale pół roku po ostatnim zabiegu okazało się, że konieczna jest kolejna operacja małego serca. U chłopca zdiagnozowano zespół niedorozwoju lewego serca (HLHS). Leczenia mogą podjąć się specjaliści z Genewy ale jest ono bardzo kosztowne, stąd apel do wszystkich, którzy mogą przekazać choćby drobną kwotę na zbiórkę lub przedmioty do licytacji organizowanej przez wolontariuszy.

Zbiórka na portalu siepomaga.pl - kliknij tutaj

 

 

Licytacje na Facebooku - kliknij tutaj

 

 

opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

antyklecha (9 października 2022 10:52)
Cytuję użytkownika: Antychryst
Antosiowi trzeba pomóc, tylko dziwne w naszym katolickim kraju o zarodek kler i część klasy politycznej walczą, a o żywego małego człowieka już nie. Rodzice sami muszą walczyć. Odciąć kler od pieniędzy publicznych i bedzie dobrze.
Niestety teraz rządzi PIS, a ich to nie wzrusza ani nie czują się w obowiązku!
Antychryst (9 października 2022 8:25)
Antosiowi trzeba pomóc, tylko dziwne w naszym katolickim kraju o zarodek kler i część klasy politycznej walczą, a o żywego małego człowieka już nie. Rodzice sami muszą walczyć. Odciąć kler od pieniędzy publicznych i bedzie dobrze.
Iga (8 października 2022 20:51)
To nieprawdopodobne by rząd lekką ręką dał kościołowi 216 milionów na darmozjadów albo kolejne 2 miliardy na szczujnię TVP a tu rodzice muszą walczyć o pieniądze na leczenie swojego kochanego, ślicznego synka! Jeśli na lekarze wyczerpali już wszystkie możliwości to powinni dać skierowanie na leczenie za granicą na NFZ! Tu iż nie ma czasu! Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Świebodzice  |   charytatywnie  |   zbiórka  |   Antoś  |   leczenie  |  

VII Moto Mikołajki (VIDEO)

Świebodzice: niewybuch w sali gimnastycznej

Podopieczni schroniska na wystawie fotograficznej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij