Menu

Co huczy w akwarium?

Kolejna okazja, by poznać bliżej te fascynujące ptaki. Sowy uznawane za symbol mądrości są w rzeczywistości bardzo sprawnymi drapieżcami. Więcej dowiecie się o nich w niedzielę 16 października w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego "Akwarium" w Zagórzu Śl.

Co huczy w akwarium?
Bieżący rok w Gminie Walim jest Rokiem Sowy. W kalendarzu imprez nie mogło więc zabraknąć sowiego akcentu. 16 października w „Akwarium” pojawią się prawdziwe sowy. Będzie je można zobaczyć, dotknąć, zrobić sobie z nimi zdjęcie, a dzięki gościom specjalnym: Jakubowi ze „Skrzydlatej Ferajny”, Magdalenie – specjalistce i znawczyni sów i Januszowi – doświadczonemu sokolnikowi, będzie się można dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy zarówno na temat sów jak i innych ptaków szponiastych.
 
 
Dodatkowo będą pokazy telemetrii, prelekcja na temat pracy z ptakami szponiastymi, wystawa obrazów przedstawiających ptaki szponiaste, będą też stoiska z lokalnym rękodziełem, pysznymi, tradycyjnymi serami z „Albertówki”, wspaniałym miodem i produktami pszczelimi. Na najmłodszych czeja natomiast konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami. 
 
 
Spotkanie z sowami odbędzie się 16 października od godziny 10.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Akwarium” przy ulicy Wodnej 1 w Zagórzu Śląskim.
 
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Walim  |   zagórze  |   akwarium  |   sowy  |   ptaki  |   edukacja  |  

Wycieczki z przewodnikiem po Zagórzu i na Zamek Grodno

Bike Park Walim MTB czeka na śmiałków

Ślimaki na start!

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij