Menu

Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Wciaż słyszymy o kradzieżach "na wnuka, policjanta, czy ostatnio sprzedawcę węgla". Ofiarami tych przestępstw najczęściej są osoby starsze. Policjanci z Kamiennej Góry zorganizowali spotkanie z seniorami, podczas którego instruowali m.in. jak rozpoznać przestępcę przez telefon i nie dać się oszukać.

Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie
Policjanci w ramach kampanii społecznej „Powiedz NIE przemocy” rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie, 7 października w Muzeum Tkactwa mundurowi oraz przedstawiciele innych instytucji zostali zaproszeni przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do współpracy w ramach kampanii społecznej o nazwie „Powiedz Nie Przemocy”.
 
- Podczas spotkania policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze prowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem seniorów. Funkcjonariusze skupili się głównie na przestępstwach popełnianych na szkodę osób starszych. Wyjaśniali, żę przemoc ma wiele twarzy, to nie tylko agresja słowna i fizyczna. Człowiek może znęcać się nad drugim m.in. ekonomicznie czy poprzez zaniedbanie - mówi st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej policji.
 
 
Policjanci przekazali seniorom informację, jak właściwie zachowywać się podczas próby oszustwa, a także podali wskazówki jak nie dać się nabrać przestępcy.
Pamiętajmy o tym, że:
 
 
- nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie telefonu;
- nie można reagować emocjonalnie na wiadomości;
- trzeba zadzwonić do bliskiego i potwierdzić informacje;
Funkcjonariusze policji nigdy nie żądają pieniędzy!
 
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

PREZYDENT TO DEBIL (10 października 2022 13:10)
Cytuję użytkownika: pisowskie jaja
jaja jak w korei północnej pis nie dość że wozi swoich płatnych zwolenników autokarami po całym kraju to jeszcze w otwocku się okazało że węgiel też wożą żeby pokazać że go nie brakuje.
JAJA TO BYLY JAK ZYD SZELEMEJ LATAL W GODZINACH PRACY BY PRZYWITAC PUSTY BRONKOBUS Z PORTRETEM KOMORUSKIEGO. JA ROZUMIEM WIERNYCH OPCZEKUJACYCH PORTRETU MATKI BOSKIEJ CZESTOCHOWSKIEJ. ALE ZYDA LATAJACEGO ZA PUSTYM AUTOBUSEM Z PORTRETEM TW BIOGOSA, PREZYDENT GDZIES POLECI I WSZYSTKO SIE ZMIENI, TO JUZ PRZECHODZI LUDZIE POJECIE ZENADY. ALE PO-JEBY I ZYDZI DLA KASY ZROBIA WSZYSTKIO I NIE ZNAJA POJECIA ZENADY.
pisowskie jaja (10 października 2022 10:44)
jaja jak w korei północnej pis nie dość że wozi swoich płatnych zwolenników autokarami po całym kraju to jeszcze w otwocku się okazało że węgiel też wożą żeby pokazać że go nie brakuje.
Kakaowy ministrant (9 października 2022 19:07)
Powinni im powiedzieć że największe oszusty buszują w kościele... Ale jak ktoś jest tępy na starość to nie pomoże nic

Dodaj komentarz

Kamienna Góra  |   policja  |   112  |   seniorzy  |   oszustwa  |   przestępstwa  |   edukacja  |   prewencja  |  

Małżeństwo regularnie okradało wałbrzyski market

To oni są poszukiwani przez policję

Pijany rajd: 42-latek uszkodził 4 samochody. Miał ponad 3 promile

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij