Menu

Prowadzą Biznes Odpowiedzialny Społecznie

Wałbrzyska Rada Rozwoju Gospodarczego po raz pierwszy zorganizowała konkurs Społecznie Odpowiedzialny Biznes w Wałbrzychu. W dwóch kategoriach nagrodzono cztery firmy, wśród nich dwa duże zakłady produkcyjne ze Strefy Ekonomicznej i dwie firmy lokalne, które angażują się społecznie w rozwój miasta.

Prowadzą Biznes Odpowiedzialny Społecznie
Celem konkursu było wyróżnienie firm, które w pozytywny sposób oddziałują na swoje otoczenie, a przede wszystkim angażują się społecznie w różnych aspektach życia miasta i jego mieszkańców.
 
- Chcielibyśmy pracą Rady Gospodarczej jeszcze bardziej pobudzać aktywność społeczną i gospodarczą młodych przedsiębiorców, aby pokazać, że w Wałbrzychu się da, że Wałbrzych jest naprawdę trendy, ma wiele możliwości - mówi Mateusz Rambacher, przewodniczący Rady Rozwoju Gospodarczego Miasta Wałbrzycha.
 
 
- Ta inicjatywa w formie plebiscytu będzie się rozwijać, bo to dopiero pierwsza edycja. Czas dla przedsiębiorców jest niełatwy od kilku lat. Najpierw pandemia, potem wojna, trudne do pozytywnej oceny nowe prawa podatkowe sprawiły, że od przedsiębiorców wymaga się obecnie zdolności przetrwania, bardziej niż rozwoju, ale nawet w tak trudnych warunkach można się rozwijać, czego przykładem są obecne tu firmy - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
W kategorii firm mikro i małych drugie miejsce zajęła firma Libertador, główny partner InPost w regionie wałbrzyskim. Firma oprócz inwestycji w rozbudowę bazy logistycznej zamierza otworzyć w dzielnicy Sobięcin nową atrakcję turystyczną w zabudowaniach Szybu Irena.
 
- Jesteśmy firmą, która rosła od maleńkiej organizacji a naszym pragnieniem było, by nasz sukces był też sukcesem osób z nami współpracujących. Od samego początku zakładaliśmy, że nasi partnerzy będą rosnąć z nami. Stąd wokół nas wiele firm, które urosły tak samo, jak my. Moje serce od urodzenia jest w Wałbrzychu, więc chciałem, żeby działalność związana z Szybem Irena pozostała na dłużej, żeby ten obiekt nie zniknął, bo ma cudowną tradycję - mówi Jarosław Paska, współzałożyciel firmy Libertador.
 
 
Zwycięzcą kategorii mikro i mała firma zostało Fizjocentrum, czyli wałbrzyscy specjaliści od fizjoterapii, którzy wspierają wałbrzyskich sportowców. Bardzo często można ich spotkać w szatniach naszych klubów, gdzie leczą kontuzje i przygotowują zawodników do zmagań sportowych.
 
 
 
Drugie miejsce w kategorii średnich i dużych firm zajęła wałbrzyska fabryka firmy Mando. W minionych latach pracownicy zakładu angażowali się w wiele prospołecznych aktywności, między innymi wsparli budowę bazy harcerzy w Wilczu, dołączyli do akcji Czysty Wałbrzych. Firma przekazywała także dotacje dla domów dziecka, Szpitala Ginekologiczno-Położniczego, a także wspierała organizację zawodów akrobatycznych.
 
 
Pierwsze miejsce w kategorii średnich i dużych firm zdobyła firma NSK. W jej przypadku doceniono zaangażowanie pracowników w szycie fartuchów dla szpitali i hospicjum w czasie pandemii, dołączenie do wałbrzyskiej akcji Stop Plastik, a także wzorową współpracę z wałbrzyskimi placówkami edukacyjnymi.
 
- Dziękuję moim pracownikom, bo tak naprawdę jako firma, zarząd, nie zawsze wiedzielibyśmy co robić. Nasi pracownicy mieszkają lokalnie, wiedzą co jest najbardziej potrzebne, a my staramy się wspierać i realizować ich pomysły - mówi Bartosz Żynkin, dyrektor zakładu NSK w Wałbrzychu.
 
 
- To jest specyficzny konkurs. Biznes Odpowiedzialny Społecznie to taka działalność, dla której warto takie nagrody przyznawać. To coś więcej niż samo prowadzenie biznesu w naszej małej ojczyźnie. To realizacja rzeczy, które są ponad tylko i wyłącznie biznes. Dziś honorujemy działania za 2021 rok, ale już teraz zachęcam wszystkie przedsiębiorstwa w Wałbrzychu, by corocznie startowały w tym konkursie - podsumowała Sylwia Petryna, wiceprzewodnicząca Rady Rozwoju Gospodarczego Miasta Wałbrzycha.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bronek (11 października 2022 10:07)
Rada Rozwoju Gospodarczego - kto i po co to wymysla? Chociaż pytanie "po co?" jest tylko retoryczne. Miernoty, które nigdy żadnego biznesu od środka, a nawet z daleka nie widziały doradzaą Toyocie jak prowadzić odpowiedzialny biznes. No ale to prawidłowość w tym miaście, każdy kto miał pojęcie o zarządzaniu i nie dał się przechrzcić na srulową ekonomię, już został odwołany. Zostali "eksperci" od dróg, zamków i basenów, śmietników, czy ci, co niezbyt się lubią ze swoim własnym zdaniem
Do lemingokoków (11 października 2022 6:47)
Niby najważniejsi to ci ludzie od biznesu, ale zawsze na pierwszym planie niegolona facjata Ukochanego Przywódcy.Bez niego niczego by nie było.Sudecki Kononowicz.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (10 października 2022 22:17)
Cytuję użytkownika: Olek
Tylko czy te firmy są odpowiedzialne społecznie za swoich pracowników, oto jest pytanie?
Wystarczy,że będą dawać sowite datki miastu, reprezentowanemu,niestety,przez tą szczurzą twarz na każdym zdjęciu.
Olek (10 października 2022 20:56)
Tylko czy te firmy są odpowiedzialne społecznie za swoich pracowników, oto jest pytanie?

Dodaj komentarz

biznes  |   firmy  |   CSR  |   odpowiedzialność społeczne  |   urząd miejski  |   konkurs  |  

Zielony Punkt - informacje dla planujących proekologiczne inwestycje

Nowa hala firmy John Cotton w Szczawnie Zdroju

Zostań Gwiazdą Biznesu - ruszyły zgłoszenia do plebiscytu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij