Menu

Przygotowania do wystawy ''Grunt Rzeczy'' w WGS BWA

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA przygotowuje multidyscyplinarną wystawę "Grunt Rzeczy", która łączyć będzie poezję, grafikę, rysunek i muzykę. Przyglądamy się artystom podczas pracy i zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się już w najbliższy piątek.

Przygotowania do wystawy ''Grunt Rzeczy'' w WGS BWA
Tuż po zakończeniu prezentacji dzieł Marii Bor-Myśliborskiej w Galerii Sztuki Współczesnej przystąpiono do instalacji kolejnej wystawy. Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA coraz częściej sięga po rozwiązania wykraczające poza schematy tradycyjnych wystaw i tym razem szykuje ucztę dla wielu zmysłów.
 
- Wyjątkowa wystawa, która angażuje czterech artystów. Wszystko rozpoczęło się od poezji Aleksandra Najdy. Zainspirowany tą poezją dołączył grafik pochodzący z Ukrainy Vasyl Savchenko. Do tej dwójki dołączyli jeszcze Hanna Klepacka i Sandro Ruscio. Otwarcie odbędzie się w ten piątek 14.10 o godzinie 18:00 w naszej Galerii Sztuki Współczesnej - zaprasza Piotr Micek, dyrektor WGS BWA.
 
 
 
Prezentacji prac Vasyla Sevchenki towarzyszyć będzie recytacja wierszy Aleksandra Najdy przez Hannę Klepacką i przy akompaniamencie utworu skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Sandro Ruscio. Największe prace Vasyla Sevchenki, jakie zobaczymy na wystawie, powstawały podczas jej instalacji, więc będą to zupełnie nowe i niepokazywane wcześniej dzieła.
 
- Wystawa ma cel wzbudzić kolejną fale Inspiracji. Widz, który poświęci swój czas na przeczytanie, zobaczenie, wysłuchanie i doświadczenie jej w tej konkretnej przestrzeni, może wyjść z nowym impulsem. Motywacją do patrzenia i odczuwania intensywniej swej rzeczywistości, swoich przeżyć i sztuki - twierdzi kuratorka wystawy Anna Fronckiewicz-Spodnik.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

BWA  |   wystawa  |   wernisaż  |   rysunek  |   grafika  |   sztuka  |   muzyka  |   poezja  |  

'Zniknięcie jako infekcja' - zapraszamy na wernisaż do BWA

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij