Menu

Wręczono Świdnickie Gryfy

Już po raz 18-ty wręczono statuetki Świdnickiego Gryfa, nagrody, której celem jest wyróżnienie i promowanie firm działających w Świdnicy. Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości. Zobacz kto otrzymał statuetki.
 

Wręczono Świdnickie Gryfy

Tytuł „Nestorów Biznesu Lokalnego” otrzymali :

Maria Liga - prowadząca sklep z galanterią skórzaną przy ul. Łukowej 2a
Tadeusz Badura – prezes Zarządu ZUPBADURA sp. z o.o., firmy zajmującej się produkcją skomplikowanych konstrukcji stalowych, maszyn i urządzeń na potrzeby rynku naftowego, energetycznego i stoczniowego, mieszczącej się przy ul. Kliczkowskiej 48
Stanisław Dobrowolski - prowadzący firmę transportową TRANSBUD przy                        ul. Metalowców 2
Ireneusz   Prokopowicz - prowadzący sklep z odzieżą ARI  przy ul. Pułaskiego 23
Stanisław Wądołowski - prowadzący firmę transportową EUROTRANS – Wądołowski przy ul. Rolniczej 5.

W tym roku kapituła konkursu przyznała nagrody gospodarcze „Świdnicki Gryf” w następujących kategoriach:

Sudecki produkt regionalny: NuuBag Sp. z o.o. ul. Kalcytowa 10, Strzegom

Markę  NuuBag stworzyło młode małżeństwo ze Strzegomia. Produkują  torebki, ręcznie wykonane w Polsce, w tradycyjnych, lokalnych manufakturach. Produkty marki NuuBag dostępne są w sklepie internetowym. Poza kilkoma modelami torebek firma oferuje również portfele, aktówki, plecaki i nerki. Ostatnią  nowością są torebki personalizowane. Od lipca 2021 roku firma prowadzi także sprzedaż na rynku niemieckim.


Firma roku: Cloos - Polska Sp. z o.o. ul. Stawki 5, Świdnica

Firma obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności i jest jedną z wiodących firm w Polsce zajmujących się projektowaniem i budową zrobotyzowanych systemów spawalniczych. W 2021 roku podjęte zostały ważne decyzje inwestycyjne, czyli rozbudowa hali produkcyjnej, zakup maszyn produkcyjnych, instalacje fotowoltaiczne. Cloos - Polska angażuje się w pomoc dla społeczności lokalnej, między innymi wspiera finansowo kluby i wydarzenia sportowe, szpitale w walce z COVID-19, finansowo wsparła również odrestaurowanie zabytkowego fortepianu  ŚOK.

Zdrowie i uroda: Lumaki Studio, Kamila Śliska, ul. Westerplatte 68, Świdnica

Kamila i Piotr to  małżeństwo prowadzące studio makijażu permanentnego, mikropigmentacji skóry głowy, wizażu oraz stylizacji rzęs i brwi. Pracują, szkolą i dzielą się swoja wiedzą z wielką pasją. Zostali trenerami mikropigmentacji jednej z czołowych marek w branży - marki Maderm. Zakupili lokal, który będzie w pełni dostosowany także dla osób niepełnosprawnych. Są partnerami fundacji Endomama, a w przyszłym roku planują odbyć szkolenie, które pozwoli im wykonywać mikropigmentację medyczną, aby pomóc kobietom po mastektomii. Wspierają także lokalne akcje charytatywne. W mediach społecznościowych mogą pochwalić się ponad setką samych pozytywnych opinii na temat ich pracy.

Dobre smaki: Piekarnia Żarnowiec, Wiktor Żarnowiec, Komunardów 18, Świdnica

Rodzinna piekarnia z ponad 70-letnią tradycją, w której wypieka się chleb według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Chleb z piekarni Żarnowiec jest robiony na naturalnym zakwasie, bez udziału polepszaczy smaku czy wzrostu. Każdy bochenek wytwarzany jest w tradycyjny sposób z ogromną starannością oraz kunsztem piekarskim, bez udziału nowoczesnych maszyn. Właściciele wierzą, że to, co dobre wymaga naturalnych składników i pracy ludzkich rąk.

Nagrodą specjalną „Wybitna osobowość” przyznaną przez Prezydent Miasta Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską, uhonorowano:

dr Filipa Kubiaczyka - ordynatora Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Latawiec w Świdnicy

Wybitny lekarz, cieszący się uznaniem pacjentek. Doktor nauk medycznych, specjalista z zakresu położnictwa i ginekologii. Jest współautorem kilku prac naukowych, członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, ekspertem przy realizacji wielu projektów prozdrowotnych realizowanych przez Gminę Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki, Fundację Endomama

Laureatami nagrody specjalnej przyznanej przez prezydent Świdnicy dla organizacji pozarządowej została:

Fundacja Ładne Historie, ul. Długa 33 w Świdnicy

Organizacja pozarządowa, która powstała jako efekt współpracy osób, które na co dzień zajmują się edukacją, animacją, szeroko definiowaną kulturą i sztuką, a także tożsamością lokalną i dziedzictwem kulturowym. Poprzez inspirację do współdziałania, rozbudzanie kreatywności, naukę wzajemnego szacunku i mobilizację lokalnej społeczności tworzy wciąż rosnącą grupę osób, które chcą zrobić coś dla innych. Fundacja „Ładne Historie jest organizatorem m.in. takich akcji jak: „Lato na podwórku”, „Łączą nas góry”, „Otwarta Pracownia Międzykulturowa”, SKATEPARK'22 a także projektu (BEZ)TROSKA.  

Nagrodę specjalną przyznano także Piekarni PROFIT – BIS s. c. Anna Wychowanek, Jacek Wychowanek, ul. Świdnicka 2a, Jaworzyna Śląska

To wielopokoleniowa firma działająca na rynku od 1997 roku. W tym roku właściciele obchodzą 25 lecie. Firma posiada sklepy w Świdnicy, Strzegomiu, Jaworzynie Śl. oraz Żarowie. Przewagę konkurencyjną w regionie zdobywają poprzez łączenie tradycyjnych przepisów oraz metod wypieku z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Firma usprawniła proces produkcji poprzez zastąpienie pieców opalanych węglem, nowoczesnym piecem gazowym. Dzięki zastosowaniu nowego pieca obniżono emisję CO2, jednocześnie zachowano przy tym walory smakowe pieczywa. Zmianie uległ również sposób zamawiania, odbywa się on nie tylko bezpośrednio w sklepie, ale także przez telefon oraz Internet. Powrócono także do tradycyjnych sposobów sprzedaży, zainicjowanych przez mieszkańców, inspirowanych wspomnieniami z lat dzieciństwa tj. wieczorna sprzedaż gorącego pieczywa, która cieszy się dużym zainteresowaniem.


opr. kat
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Pełna sala na koncercie Słonia w Świdnicy [FOTO]

Najwyższa Jakość Quality International dla Świdnicy

Świdnica przeciw przemocy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij