Menu

Nasz człowiek przed Ama Dablam

Dariusz Tęcza, który zamierza zdobyć szczyt Ama Dablam aktualnie aklimatyzuje się przed głównym celem. Mieszkaniec Jedliny-Zdrój chce zatknąć flagę z jej herbem w Himalajach. 

Nasz człowiek przed Ama Dablam
Ostatnia relacja z wyprawy pojawiła się 15 października
 
- Dzisiaj dzień aklimatyzacyjny. Start i meta w Namcze Bazar. Urocze miasteczko stworzone na potrzeby wspinaczy i trekersów. Doszliśmy do wysokości 3900 mnpm. Po raz pierwszy ujrzałem w realu to, co widziałem wielokrotnie w albumach, książkach, filmach i relacjach. Zobaczyłem największe giganty górskie świata…. Everest, Lhotse, Nuptse i nasz główny cel Ama Dablam. Wrażenia nie do opisania.
 
Ama Dablam fascynuje i jednocześnie przeraża. Jest niesamowicie strzelista i majestatyczna. Samo podjęcie wyzwania stanięcia na Jej wierzchołku powoduje, że czuje się wyróżniony. A jeśli dane mi będzie dokonanie tego, będę się czuł spełniony. Nie wszystko zależy od nas wspinaczy, bo pogoda, bo zdrowie, bo szczęście, ale zrobię wszystko co zależy tylko i wyłącznie ode mnie. Jutro ruszamy do Pangboche. - informuje Dariusz Tęcza na swoim fb
 
 
 

red
foto: fb Dariusz Tęcza
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

XXX (19 października 2022 10:54)
JA TEŻ MOGĘ SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA ZA PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI CWANIACTWO!!!!!
re re (18 października 2022 7:31)
powodzenia , super jest spełniać swoje marzenia .
Marynarz ... (17 października 2022 18:59)
Powodzenia ,, Gryzzli ,, ..

Dodaj komentarz

gory  |   ama dablam  |   jedlina  |   gluszyca  |   wyprawa  |  

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Wywabił mężczyznę z domu, a potem psiknął gazem

Policja zatrzymała poszukiwanych dorosłych i 14-latka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij