Menu

Beata Moskal-Słaniewska trzecie w rankingu Newsweeka

Prezydent Świdnicy ponownie na podium w rankingu najlepszych włodarzy miast wg. rankingu Newsweeka. W rankingu „N 15” drugi rok z rzędu zajęła 3 miejsce.
 

Beata Moskal-Słaniewska trzecie w rankingu Newsweeka

Ranking ten realizowany jest przez redakcję tygodnika „Newsweek” - jest plebiscytem, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast.

Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. Osób piastujących tę funkcję jest w Polsce 107 – to głównie włodarze miast, które mają powyżej 50 tys. mieszkańców. W tej liczbie znajdują się również włodarze około 20 miast mniejszych, którzy historycznie nazywali się prezydentami i taki tytuł zachowali. Swoje punkty dodała też kapituła, w skład której weszli: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, a także Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka” i Konrad Sadurski, szef działu Biznes „Newsweeka”.

-  Jest to dla mnie olbrzymie zaskoczenie. Dziękuję wszystkim, którzy tak jak ja, Świdnicę mają w sercu. Moi kochani, dajecie mi siłę, wsparcie i całą górę wspaniałej energii. Moje serdeczne gratulacje dla Ryszarda Brejzy prezydenta Inowrocławia oraz Jacka Sutryka prezydenta Wrocławia. Ta nagroda to ogromna satysfakcja, ponieważ oceniają nas nasze koleżanki i koledzy pełniący funkcje prezydenta. To najbardziej obiektywna, ale zarazem wymagająca kapituła – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Ranking najlepszych prezydentów 2022:
1. Inowrocław Ryszard Brejza
2. Wrocław Jacek Sutryk
3. Świdnica Beata Moskal-Słaniewska
4. Kołobrzeg Anna Mieczkowska
5. Przemyśl Wojciech Bakun
6. Białystok Tadeusz Truskolaski
7. Ostrów Wlkp. Beata Klimek
8. Chełm Jakub Banaszek
9. Ciechanów Krzysztof Kosiński
10. Ostrowiec Św. Jarosław Górczyński
11. Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz
12. Wałbrzych Roman Szełemej
13. Ełk Tomasz Andrukiewicz
14. Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman
15. Nowy Sącz Ludomir Handzel

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hmmm... (23 października 2022 11:23)
Na liście tej sami peowcy.W końcu to peowski cajtung którego naczelnym był do niedawna tomasz lis ale został zwolniony za. mobing.https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-tomasz-lis-zwolniony-z-newsweeka-pracownicy-ujawniaja-co-dzi,nId,6113616
Skarbus (20 października 2022 13:55)
Wałbrzych Was nigdy nie dogoni .Gratulacje

Dodaj komentarz

Pełna sala na koncercie Słonia w Świdnicy [FOTO]

Najwyższa Jakość Quality International dla Świdnicy

Świdnica przeciw przemocy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij