Menu

Świdnica: Rozpoczęła się renowacja Pomnika Zwycięstwa na pl. Grunwaldzkim

Świdnicki Pomnik Zwycięstwa jest w remoncie. Wykonana zostanie posadzka, będą malowane znaki, litery i cyfry, oczyszczona zostanie powierzchnia zewnętrzna pomnika, jego odtłuszczanie, oczyszczane zostaną  z rdzy elementy konstrukcyjne.

Świdnica: Rozpoczęła się renowacja Pomnika Zwycięstwa na pl. Grunwaldzkim
Koszt remontu  to 29 622 zł. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się 10 listopada br. 
 
Pomnik zwycięstwa nad faszyzmem został odsłonięty 9 maja 1980 roku. Stanął na placu Grunwaldzkim w Świdnicy w 35. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Ma formę kamiennego słupa z powieszoną na nim metalową tarczą zwieńczoną symbolem orła.
 
 
Na tarczy widoczne są dwa miecze i napis "1410 - 1945 Grunwald - Berlin". Pod koniec XX wieku na kamiennej podstawie pomnika umieszczono tablicę z napisem: „Uczestnikom walk o wolność ojczyzny w II wojnie światowej - w 60. rocznicę - kombatanci Ziemi Świdnickiej – Świdnica, 1 września 1999 r." 
 


red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Grunwald 1410 (19 października 2022 7:25)
Nareszcie! Sam chciałem już to zrobić na swój koszt.

Dodaj komentarz

pomnik  |   remont  |   zwyciestwa  |   swidnica  |   prace  |   konserwatorskie  |  

Hala sportowa przy Chopina jak nowa

Sobięcin: remont Zachodniej i 1 Maja zakończy się w tym roku

Jest wyrok dla sołtys, która ciągnęła psa po asfalcie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij