Menu

Chciała sprzedać komunijną albę. Straciła prawie 3 tys zł.

48-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która chciała sprzedać albę komunijną. Zamiast otrzymać wpłatę na swoje konto, straciła 2800 zł.

Chciała sprzedać komunijną albę. Straciła prawie 3 tys zł.
Do świdnickiej komendy zgłosiła  się 48-latka, która została oszukana w trakcie transakcji internetowej. Kobieta  wystawiła  do sprzedaży na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych albę komunijną, na odzew zainteresowanego nie trzeba było długo czekać.
 
Poprzez komunikator odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawioną odzież. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej. Zaproponowała, że opłaci kuriera  i wyśle go pod adres 48-latki. Osoba kupująca oznajmiła, że juz zapłaciła za kuriera i poleciła, żeby 48-latka otworzyła przesłany link i uzupełniła go w celu odebrania gotówki za albę.
 
Link wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca otworzyła go, następnie przekierowana została na stronę banku  i uzupełniła formularz  - wpisujac tam swoje dane,  nr karty bankomatowej oraz kod bezpieczeństwa tzw kod CEV znajdujący sie z tyłu karty.  Uzupełnienie tych danych niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego kobiety oraz zgromadzonych  tam środków. Gdy już po całej transakcji 48-latka zalogowała  się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał nieautoryzowanych wypłaty z jej konta  łącznie na kwotę 2800 złotych.
 
 
- Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. Pamiętajmy też, żeby nie podawać loginów i haseł swojej bankowości elektroniczej! Apelujemy o nie "klikanie" w każdy nadesłany link.  To może być oszustwo!!!! - informuje policja

red
info: policja
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

przecież (19 października 2022 16:05)
Cytuję użytkownika: Koparki na start
Skad biorą się takie barany co podają dane swojej karty bankomatowej?
to żona ruhanki
Koparki na start (19 października 2022 7:56)
Skad biorą się takie barany co podają dane swojej karty bankomatowej?
antyklecha (18 października 2022 22:45)
Cytuję użytkownika: Lili
W naszym katolickim kraju oszustów nie brakuje.
Od księży zaczynając!
Lili (18 października 2022 19:54)
W naszym katolickim kraju oszustów nie brakuje.

Dodaj komentarz

swidnica  |   policja  |   112  |   alba  |   komunijna  |   oszust  |  

Pomożemy Pani Reginie ? Ruszyła zbiórka

18-latek okradał działki. Grozi mu 10 lat więzienia

Gang złodziei samochodów rozbity - 8 zatrzymanych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij