Menu

Podgórze: Po interwencji nikt nie podrzuca śmieci, a rudery rozebrano

Przez dłuższy czas mieszkańcy budynku przy ulicy Niepodległości 285 żyli wśród śmieci, a ich dzieciom mogły spaść na głowę zdewastowane komórki. Straż miejska zainterweniowała po dłuższym czasie i problem rozwiązano

Podgórze: Po interwencji nikt nie podrzuca śmieci, a rudery rozebrano

Jak informowali mieszkańcy - na teren ich posesji podrzucano odpady. Jakby tego było mało – zawaliły się stare, drewniane komórki, które stwarzały zagrożenie dla bawiących się na podwórku dzieci.

Jak informują mieszkańcy - teraz problemu nie ma. Nikt już nie podrzuca odpadów, a zdewastowane komórki rozebrano. 

Jak zaczął się problem?
 
 
- Najpierw zawaliły się komórki z sąsiednich bloków. Więc wszystkie śmieci wysypane są tu. Zobaczyli, że tutaj jest śmietnik. Nieraz w nocy słyszę, jak ktoś tu chodzi po podwórku. Przyniosą, podrzucą specjalnie. Jest rozwalony mur, to ile to przerzucić? Później sąsiadka chodzi, zbiera i sprząta. Myśleliśmy, że ktoś przyjedzie i nam to pozbiera. Sąsiadka popakowała w worki i tak zostało. Nie będziemy tego wyrzucać do innych pojemników, bo jeszcze inni powiedzą, że my wyrzucamy swoje śmieci. Nie można już tak żyć. Ostatnio zauważono szczury. Drzwi są otwarte. Sąsiadka ostatnio miała mysz w domu. Mysz, to mysz, gdzieś tam z pola może przyjść, ale jak zaczną wchodzić szczury na zimę?  -  mówiła w sierpniu  mieszkanka budynku na Niepodległości 285.
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szczaw i Mirabelka (25 października 2022 9:39)
Cytuję użytkownika: Jacek
Takie podwórka z śmieciami stworzyło i wyhodował nasz rządzący rząd PIS.Oni stworzyli patologię 500+. Wyrzucają śmieci gdzie się da, nie płacą za wywóż śmieci .
Bredzisz, placku.Śmieci to sprawa urzędu miasta. I nikogo innego.To jest jego zastany obowiązek: odbierać i wywozić.Zapomniałeś,kto gratów z chaty nie wywozi?!?
Jacek (23 października 2022 9:58)
Takie podwórka z śmieciami stworzyło i wyhodował nasz rządzący rząd PIS.Oni stworzyli patologię 500+. Wyrzucają śmieci gdzie się da, nie płacą za wywóż śmieci .
Wodociagowy (21 października 2022 11:58)
...po dłuższym czasie.... I tak to wygląda. Maile,pisma, telefony,sms,zdjęcia. I trwa to i trwa a na koniec usłyszysz: Nic nie możemy zrobić,teren prywatny

Dodaj komentarz

mieszkancy  |   interwencja  |   smieci  |   szczury  |   komorki  |   straz  |   miejska  |  

Piaskowa Góra: Dwie osoby zatrzymane z marihuaną

Spalarnia Zwłok w Chwaliszowie: Jest kolejna decyzja o warunkach...

Większość mieszkańców nie płaci czynszu, a chcą naprawy dachu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij