Menu

Seniorzy i rock and roll

Seniorzy i rock and roll - zapraszamy do klubu A'propos, gdzie już w czwartek (27 października) scena będzie należała do wałbrzyskich seniorów. Zobaczymy też zdjęcia seniorów po rockandrollowej metamorfozie.


 

Seniorzy i rock and roll

Projekt "Seniorzy i rock and roll" powstał z inicjatywy samych seniorek przy wsparciu  Fundacji Via Salutis. Jego głównym celem jest integracja seniorów ze społecznością lokalną i zwrócenie uwagi na potrzeby osób starszych.

- Naszym celem jest aktywizacja środowisk senioralnych wokół tematu radości życia oraz zmiana społecznego wizerunku seniora. Chcemy też  wyzwolić moce i radość wśród seniorów i pokazać młodszym pokoleniom,że każdy ma swojego rock and rolla.”– mówi Alicja Przepiórska Ułaszewska.

Finał projektu juz w czwartek (27 października) o godz. 16.00 w klubie A'propos w Wałbrzychu. Zobaczymy wystawę zdjęć seniorów po rockandrollowej metamorfozie, w obiektywie Krystyny Lemańskiej  a w tanecznych rockandrollowych pokazach zaprezentują się seniorzy z Fundacji Via Salutis i Domów Seniora „Podgórze „ i „Podzamcze”, którzy ćwiczyli pod opieką młodej tancerki Marty Kruszyńskiej.

Podczas spotkania zaplanowana jest także rozmowa o radości i starości, rozmowa o potrzebie zauważenia i usłyszenia osób w wieku późnej dorosłości, o szacunku do wieku.

- Sięgniemy w niej do sposobów na radość, porozmawiamy o tym, czy wiek wyklucza i o tym, czego potrzebują osoby w wieku senioralnym, żeby nie czuć się "na bocznym torze życia" i  co my jako społeczność lokalna możemy zrobić, żeby podążać za tymi potrzebami i nie wykluczać. Chcę porozmawiać też o tym, czy osiągniecie wieku 60 + coś zmienia i jak ważne , także dla zdrowia psychicznego, emocjonalnego, fizycznego, jest życie pełnią życia, czucie przysłowiowego "rock and rolla"” - mówi Alicja Przepiórska Ułaszewska, psychogerontolog  z Fundacji Via Salutis.pos
foto: użyczone (Fundacja Via Salutis)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

diper (23 października 2022 15:16)
Cytuję użytkownika: Fliper
Helloween czas zacząć
ty nawet nie musisz się przebierać
G (23 października 2022 13:15)
Rozmowa o " czy wiek wyklucza". Dobre sobie. Przypływ lat powoduje, że stajemy się coraz mądrzejsi, bardziej cenni za swój twórczy udział w dyskusjach. Wiemy więcej, mamy więcej i bardziej patrzymy ze zrozumieniem. A te przebieranki nie wszystkie w dobrym guście. 60 lat zmienia jedynie nazewnictwo nic więcej.
Fliper (19 października 2022 18:45)
Helloween czas zacząć
Mors (19 października 2022 11:07)
Dlatego też fundacja zakupi każdemu seniorowi motocykle i kurtki skórzane z czaszką.

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij