Menu

Nielegalny wyścig, w którym zginęły dwie osoby - jest prawomocny wyrok

7 lat więzienia dla Łukasza O. i 1,5 roku więzienia dla Oskara L.- taki wyrok wydał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w sprawie śmiertelnego potrącenia samochodem dwóch osób podczas nielegalnego wyścigu ulicznego w Jeleniej Górze. Wyrok jest prawomocny.

Nielegalny wyścig, w którym zginęły dwie osoby - jest prawomocny wyrok

Do wypadku doszło w październiku 2018 roku.  47-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna przechodzili przez przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze, gdy rozpędzony samochód, prowadzony przez Łukasza O., uderzył w nich. Zginęli na miejscu.

Zdaniem śledczych, 25-letni (dziś 29 lat)  kierowca ścigał się z 21-letnim (dziś 25 lat) kolegą - Oskarem L.  Jechali z prędkością około 160 - 180 km/h. Do wypadku doszło, gdy Łukasz O. wyprzedzał Oskara L., to właśnie wtedy uderzył w prawidłowo przechodzącą przez przejście parę.

W maju ubiegłego roku jeleniogórski sąd skazał na 8 lat więzienia Łukasza O., sprawcy śmiertelnego potrącenia, drugiemu z oskarżonych zasądził karę półtora roku więzienia.

Sądem Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Łukasz O. usłyszał wyrok 7 lat więzienia, Oskar L. półtora roku. Wyrok jest prawomocny.

Czytaj też:
Dwie osoby zginęły podczas nielegalnego wyścigu

adm
foto: ilustracyjne (pixabay(
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gołym okiem widać że (8 listopada 2022 5:11)
Zasada Neumanna cały czas działa.
Logika (8 listopada 2022 5:06)
7 lat za dwa zabójstwa przy użyciu samochodu podpowiada że nie opłaca zabijać niczym innym ze względu na wysokie wyroki od 25 lat do dożywocia.
Nim (20 października 2022 23:04)
Naprawdę śmiech na sali, wygląda na to że jak chcesz komuś zrobić krzywdę to najlepiej go przejechać
Mieszkaniec (20 października 2022 9:29)
Cytuję użytkownika: Biedaszyb
Co to ku®wa jest za wyrok za zabicie dwóch niewinnych ludzi? Śmiech na sali.
Smieja to sie sprawcy bo dla nich to wyrok jak z bajki.ale fakt jest taki ze 7 lat to kpina z wymiaru sprawiedliwosci
Dura lex,sed lex (19 października 2022 21:54)
Cytuję użytkownika: Biedaszyb
Co to ku®wa jest za wyrok za zabicie dwóch niewinnych ludzi? Śmiech na sali.
Bo to nie zabójstwo z premedytacja. Oczywiście to wersja prawna. Dla ludzi zabójstwo to zabojstwo,a w prawie jest inaczej.
Ogar (19 października 2022 18:56)
To teraz nic innego jak rozjeżdżać ludzi na pasach. Skoro nie sądzą jak za zabójstwo. Dramat co się dzieje z tym krajem.
Sowa (19 października 2022 18:44)
Bo to Państwo z kartonu. Zabójstwo z premedytacja i za to powinni ich sądzić!
Biedaszyb (19 października 2022 17:47)
Co to ku®wa jest za wyrok za zabicie dwóch niewinnych ludzi? Śmiech na sali.

Dodaj komentarz

112 policja  |   prokuratura  |   sąd  |   Jelenia Góra  |  

W Lubominie kradną buty, czyli wielki pech złodzieja

Sprawa odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego z finałem w prokuraturze

Wraca sprawa mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij