Menu

Wałbrzyski szpital w programie leczenia udarów

Najważniejszy jest czas dotarcia pacjenta do szpitala i nowoczesne metody leczenia - wałbrzyski Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego dołączył do pilotażowego programu leczenia ostrej fazy udarów.


 

Wałbrzyski szpital w programie leczenia udarów

W Polsce do udaru dochodzi średnio co 8 minut. Jest on trzecią co do częstości przyczyną zgonu w naszym kraju i najczęstszą przyczyną trwałego inwalidztwa. Zachorować może każdy, zarówno osoby starsze, jak i młodsze, a nawet dzieci. W leczeniu udarów mózgu najważniejszy jest czas dotarcia pacjenta do szpitala i zastosowanie nowoczesnych leków i technologii medycznych.

Wałbrzyski Szpital im. Alfreda Sokołowskiego przystąpił do pilotażowego programu leczenia udaru. Szanse na wyleczenie ma zwiększyć nowoczesny zabieg. 

Przezcewnikowa trombektomia mechaniczna naczyń domózgowych lub wewnątrzczaszkowych jest nowoczesną, małoinwazyjną metodą leczenia. Polega na mechanicznym usunięciu zatoru z naczynia krwionośnego. Znacząco zwiększa szanse chorych na skuteczne wyleczenie i na powrót do w pełni samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym. Jest uznawana za przełom w leczeniu tego typu schorzeń i zalecana przez czołowe światowe organizacje medyczne.

Ministerialny program pilotażowy wystartował w 2018 r. w siedmiu ośrodkach w Polsce. Ostatnio poszerzono listę placówek biorących w nim udział - obecnie znajduje się na niej 27 ośrodków. W województwie dolnośląskim, oprócz wałbrzyskiego szpitala należy  Szpital im. Marciniaka we Wrocławiu i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu.

opr. kat
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

pawel (22 października 2022 11:22)
ZGONY ZASZCZEPIONYCH NA COVID WE WRZEŚNIU 2022 ROKU W GRUPACH WIEKOWYCH W POLSCE ––––––––––––––> 0-18 latkowie: 0 % (1 niezaszczepiony) ································ 25-34 latkowie: 0 % (3 niezaszczepionych) ································ 35-44 latkowie: 0 % (7 niezaszczepionych) ································ 45-54 latkowie: 42,8 % ································ 55-64 latkowie: 48,2 % ································ 65-74 latkowie: 59,3 % ································ 75-84 latkowie: 50,7 % ································ 85-94 latkowie: 51,1 ································ +95 latkowie: 33,3 %
Dariusz Szmrodek (21 października 2022 6:54)
Cytuję użytkownika: Dariusz SzMółek
Dobra inwestycja PiSu. Radni leczą chorych.
Może i jestem stary, moze brzydki i łysy oraz trochę mi capią nogi, ale tyle co rząd IV Rzeczypospolitej zrobił dla suewrena to żaden inny rząd nie zrobił. Ciocia wysyła mi co miesiąc 100 dolarów i za Tuska w kantorze dostawałem 380 zł, a teraz ponad 500. I co platfusy teraz mi odpiszecie. #murem za tanim węglem.
córka (21 października 2022 4:49)
Cytuję użytkownika: TakaAura
Może niech najpierw szpital przystąpi w ogóle do leczenia!!! To SKANDAL, jak tam traktuje się ludzi oczekujących na pomoc. Zwłaszcza, kiedy przywiezie się SENIORA ze skierowaniem do szpitala. Spróbujcie proszę porozmawiać z lekarzem - np panią ordynator z Oddz Wewnętrznego - nie wspomnę o bezczelności pani z sekretariatu, która została w głębokim PRLu i nie wie, że to z rozporządzenia jej ministra, zamiast stosu papierów, podaje się obecnie wszystko KODEM. Żenująca placówka, uwsteczniona.
Pani ordynator jest dostępna. Spróbujcie dodzwonić się lub porozmawiać z panią doktor Z. z interny, Nie ma szans, żeby sie dowiedzieć o stanie zdrowia starego rodzica
TakaAura (21 października 2022 0:57)
Może niech najpierw szpital przystąpi w ogóle do leczenia!!! To SKANDAL, jak tam traktuje się ludzi oczekujących na pomoc. Zwłaszcza, kiedy przywiezie się SENIORA ze skierowaniem do szpitala. Spróbujcie proszę porozmawiać z lekarzem - np panią ordynator z Oddz Wewnętrznego - nie wspomnę o bezczelności pani z sekretariatu, która została w głębokim PRLu i nie wie, że to z rozporządzenia jej ministra, zamiast stosu papierów, podaje się obecnie wszystko KODEM. Żenująca placówka, uwsteczniona.
lipa (20 października 2022 21:35)
Za to wszystko inne to DNO w tym szpitalu. Lekarze na bani itp. Tam się nie leczy , tylko przetrzymuje dla wyci ągnięcia pieniędzy
akm (20 października 2022 19:12)
PRACE leczenia udarów zaczęła dawno pani dr Krurzewska i były efekty. Dlaczego piszący artykuł nie potrudził się aby zgłębić temat.
Rafałek Skwiercz (20 października 2022 19:06)
Cytuję użytkownika: Radosław Łoś
Mogę komentować i bluźnić na PEŁO ale jak dostanę tam pracę w zarządzie. Bo w strefie mi się znudziło.
Ty ja jestem w kolejce, też potrafię stawiać komentarze. Pracowałem w Boguszowie za komentarze i na Wyzwolenia pracuje też za komentarze. Więc mam większe doświadczenie.
Radosław Łoś (20 października 2022 19:00)
Mogę komentować i bluźnić na PEŁO ale jak dostanę tam pracę w zarządzie. Bo w strefie mi się znudziło.
Dariusz SzMółek (20 października 2022 18:55)
Dobra inwestycja PiSu. Radni leczą chorych.
Adam Marcin SrajDewicz (20 października 2022 18:50)
Brawo dla radnego Langera, Kuriatu i Muchy z PiSu. Dzięki wam pacjenci żyją, codziennie ich ratujecie. Lekarze i pielęgniarki niech się od was uczą ratowania i leczenia.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Zdrowie  |   szpital  |   szpital im. Sokołowskiego  |   udar  |  

Zaczęło się od wymiany zdań, skończyło w szpitalu

Mężczyzna zabił się z broni przed szpitalem

Wiertłem w tętnice

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij