Menu

Obrazy wałbrzyskiej policjantki w Komendzie Wojewódzkiej

Wystawa wałbrzyskiej policjantki mł. asp. Kingi Mikołajskiej "W Obliczu Złota" trafiła do... Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wcześniej prace można było oglądać w wałbrzyskim Muzeum Porcelany. Jak Wam się podobają obrazy ?
 

Obrazy wałbrzyskiej policjantki w Komendzie Wojewódzkiej

Kinga Mikołajska pełni służbę z policji od ponad 13 lat, bo jak twierdzi, jest to jej powołanie i uwielbia pomagać innym. W Zespole ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji wałbrzyskiej policji prowadzi czynności w postępowaniach dotyczących spraw o wykroczenia. Jest też artystką.

Prace Kingi Mikołajskiej można było oglądać już w wałbrzyskim Muzeum Porcelany (czytaj TUTAJ), teraz prace trafiły do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, (ul. Podwale 31/33), gdzie zorganizowano wystawę i spotkanie z artystką.

- Gdy tylko mam wolny czas, to sięgam po pędzle i wtedy bez reszty oddaje się swojej pasji, przenosząc się na chwilę w inny wymiar - mówiła Kinga Mikołajska.

Kinga Mikołajska nie jest zawodowo związana ze środowiskiem artystycznym, ale od najmłodszych lat była wrażliwa na malarstwo i architekturę. Szkicuje od dziecka, lecz za malowanie na płótnie zabrała się około półtora roku temu. Swoich inspiracji doszukuje się głównie w otaczającej ją rzeczywistości, ale motywem przewodnim są kobiety i ich niejednokrotnie niełatwy los.

Obrazy maluje farbą akrylową na płótnie, ale powstają one także przy użyciu szpachli i pędzli. Według artystki ,,obrazy są magią, a każdy odbiorca, patrząc na nie czuje coś zupełnie innego, bez względu, czy są one abstrakcją, czy realizmem."


Czytaj też:
Policjantka z pędzlem w ręku

adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12

Komentarze

KAMILW (25 października 2022 14:41)
Mógłbym mieć w domu takie obrazki ale w pakiecie razem z tą LADNA PANIA
Wojtek (24 października 2022 12:55)
Jak dla mnie - nędza nie sztuka - to na pewno. Takie tam amatorskie malowanie.
ex policjant (23 października 2022 11:30)
Czytając niektóre komentarze to należy stwierdzić "mówiąc językiem tych komentujących", że przydałaby im się maść na ból dupy. Nie jestem w stanie zrozumieć tej w coraz większym stopniu obecnej zawiści w stosunku do drugiego człowieka. Społeczność policyjna w związku ze swoją ścieżką życiową powinna być tym bardziej empatyczna. Jest to bardzo przykre, a to wszystko w coraz szerszym obszarze naszego życia: kościół, szpital, policja, straż miejska, szkoła, urząd... Ludzie co z wami??? To wszystko idzie ku zagładzie.
Gość (23 października 2022 8:48)
Cytuję użytkownika: Marvel
Cytuję użytkownika: Cześć
W tej komendzie byli bardziej zdolni i nikt nie chciał ich promować w wojewódzkiej.... Śmiech na sali... Komenda nie jest wystawą!
Koledzy i koleżanki z pracy gniecie was zazdrość i sukces naszej zdolnej Kingi. MOJE SZCZERE GRATULACJE ZA TALENT.
Ciebie gniecie... Komenda to nie prywatny folwark... Jeśli Kinga chce siebie promować to niech wynajmie wystawę i się promuje... Za normalnych czasów już dawno usłyszałaby, że " do pracy przychodzi się pracować, a śniadania je sie w domu." A może równoległa statystyka ilu złodziei złapała...?
Miłosz (22 października 2022 19:15)
Nie umiem malowac doceniam dobra robota i ladna pani w mundurku
Halomoto (22 października 2022 15:57)
Bomba babka można dać się skazac
Marvel (22 października 2022 12:00)
Cytuję użytkownika: Cześć
W tej komendzie byli bardziej zdolni i nikt nie chciał ich promować w wojewódzkiej.... Śmiech na sali... Komenda nie jest wystawą!
Koledzy i koleżanki z pracy gniecie was zazdrość i sukces naszej zdolnej Kingi. MOJE SZCZERE GRATULACJE ZA TALENT.
pawel (22 października 2022 11:20)
ZGONY NA COVID W ROKU 2022–––––––––––––––––––> KWIECIEŃ ––––––––––––> zaszczepieni: 354 - (43,5 %) ················· niezaszczepieni: 458 - (56,5 %) ≠≠≠≠≠≠≠ MAJ ––––––––––––> zaszczepieni: 121 - (45,3 %) ················· niezaszczepieni: 146 - (54,7 %) ≠≠≠≠≠≠≠ CZERWIEC ––––––––––––> zaszczepieni: 51 - (49,5 %) ················· niezaszczepieni: 52 - (50,5 %) ≠≠≠≠≠≠≠ LIPIEC ––––––––––––> zaszczepieni: 78 - (55,4 %) ················· niezaszczepieni: 63 - (44,6 %) ≠≠≠≠≠≠≠ SIERPIEŃ ––––––––––––> zaszczepieni: 291 - (53,1 %) ················· niezaszczepieni: 258 - (46,9 %) ≠≠≠≠≠≠≠ WRZESIEŃ ––––––––––––> zaszczepieni: 239 - (49,7 %) ················· niezaszczepieni: 241 - (50,3 %) ≠≠≠≠≠≠≠ PAŻDZIERNIK do 11 ––––––––––––> zaszczepieni: 117 - (52 %) ················· niezaszczepieni: 108 - (48 %)
Małgorzata (22 października 2022 10:48)
Ile zawiści i zazdrości w ludziach. Kobieta piękna pracowita i do tego zdolna. Gratuluję i życzę powodzenia w dalszych sukcesach zawodowych i artystycznych.
Cześć (22 października 2022 9:19)
W tej komendzie byli bardziej zdolni i nikt nie chciał ich promować w wojewódzkiej.... Śmiech na sali... Komenda nie jest wystawą!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

obrazy  |   sztuka  |   policja  |   112  |  

Podgórze: 71-latek ugodził nożem sąsiada

Groził, że ją zabije. Powybijał szyby w jej mieszkaniu

Szuka ich policja.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij