Menu

Kontrolują targowiska, sypią się mandaty

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali targowiska na Dolnym Śląsku - w Bielawie, Sycowie, Świebodzicach, Dzierżoniowie, Sieniawce, Obornikach Śląskich, Strzelinie, Lubinie, Świdnicy i we Wrocławiu. Posypały się mandaty. 

Kontrolują targowiska, sypią się mandaty
Kontrole, które zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy z dolnośląskiej KAS, dotyczyły legalnego obrotu wyrobami akcyzowymi, wprowadzania do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz przestrzegania obowiązku rejestracji transakcji handlowych na kasach fiskalnych.
 
Nielegalne wyroby akcyzowe i podrabiana odzież
 
W toku kontroli na targowiskach funkcjonariusze wykryli ponad 309 tys. szt. nielegalnych papierosów oraz 81 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne towary przekazano do magazynu depozytowego. Wartość wyrobów tytoniowych wyniosła prawie 300 tys. zł. Ze sprzedaży nielegalnych papierosów i tytoniu nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego 360 tys. zł.
 
 
Na dolnośląskich targowiskach funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wykryli ponad 2 tys. szt. odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Do budżetu nie wpłynęłoby z tytułu podatku VAT 90 tys. zł.
 
 
Na kontrolowanych nałożono 23 mandaty w kwocie ponad 18 tys. zł.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (22 października 2022 11:18)
ZAKAŻENIA ZASZCZEPIONYCH ≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠≠>>> KWIECIEŃ ––––––––––––> zaszczepieni: 20 052 - (67,2 %) ················· niezaszczepieni: 9 757 - (32,8 %) ≠≠≠≠≠≠≠ MAJ ––––––––––––> zaszczepieni: 7 389 - (66,6 %) ················· niezaszczepieni: 3 708 - (33,4 %) ≠≠≠≠≠≠≠ CZERWIEC ––––––––––––> zaszczepieni: 5 618 - (72,1 %) ················· niezaszczepieni: 2 174 - (27,9 %) ≠≠≠≠≠≠≠ LIPIEC ––––––––––––> zaszczepieni: 38 591 - (70,7 %) ················· niezaszczepieni: 16 040 - (29,3 %) ≠≠≠≠≠≠≠ SIERPIEŃ ––––––––––––> zaszczepieni: 71 246 - (64,8 %) ················· niezaszczepieni: 38 704 - (35,2 %) WRZESIEŃ ––––––––––––> zaszczepieni: 75 592 - (64,7 %) ················· niezaszczepieni: 41 306 - (35,3 %) PAŻDZIERNIK do 11––––––––––––> zaszczepieni: 16 978 - (70,4 %) ················· niezaszczepieni: 7 107 - (29,6 %)
Księgowy (22 października 2022 9:06)
Ciekawe jest ze ci najemnicy nie odważą się skontrolować korporacji kolonizujacych Polskę jak Lidl czy Kaufland. Katują i rabuja jedynie polskich mikroprzedsiębiorcow,kupców i średnie polskie firmy.
nauczyciel (21 października 2022 19:21)
Cytuję użytkownika: Ludzie nie kupujcie podrób
Ludzie nie kupujcie podrób, oryginalne ciuchy z dobrych materiałów da się kupić na zalando czy adidas com taniej niż podróby, wystarczy dodać do ulubionych, monitorować cenę i raz w czasie popatrzeć za jakimś kodem rabatowym, koszulki za około 50 zł to nawet stronie na Tommy Hilfiger okresowo wpadają.
Ludzie to idioci - niech skaczą z mostu albo pod pociąg - na h.j ich edukować na siłe
Roman (21 października 2022 14:51)
"wykryli ponad 2 tys. szt. odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Do budżetu nie wpłynęłoby z tytułu podatku VAT 90 tys. zł." No i wszystko jasne
Ludzie nie kupujcie podrób (21 października 2022 13:06)
Ludzie nie kupujcie podrób, oryginalne ciuchy z dobrych materiałów da się kupić na zalando czy adidas com taniej niż podróby, wystarczy dodać do ulubionych, monitorować cenę i raz w czasie popatrzeć za jakimś kodem rabatowym, koszulki za około 50 zł to nawet stronie na Tommy Hilfiger okresowo wpadają.

Dodaj komentarz

Dolny Śląsk  |   KAS  |   112  |   kontrole  |   targowiska  |   sprzedaż  |   akcyza  |   tytoń  |  

Małżeństwo regularnie okradało wałbrzyski market

To oni są poszukiwani przez policję

Pijany rajd: 42-latek uszkodził 4 samochody. Miał ponad 3 promile

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij