Menu

Głosuj na bulodrom w Boguszowie-Gorcach

Projekt bulodromu w Boguszowie-Gorcach zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu Fundacji Lotto. Można na niego głosować poprzez specjalną stronę

Głosuj na bulodrom w Boguszowie-Gorcach
Projekt Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach znalazł się w drugim etapie konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” prowadzonego przez Fundację LOTTO. Oddając głos na stronie www.gramywygrywamy.pl można wygrać nagrody m.in. koszulki lub piłki z autografem Roberta Lewandowskiego.
 
 
Wśród setek zgłoszonych pomysłów z całej Polski, w ramach programu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”, prowadzonego przez Fundację LOTTO, wybrano te z największym potencjałem.
 
Jest ich 80. Wśród nich znalazł się projekt budowy boiska do gier terenowych (bulodromu) zgłoszony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, jeden z pięciu obiektów w województwie dolnośląskim, które weszły do drugiego etapu konkursu. Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wspiera realizacje projektów infrastrukturalnych poprzez udzielanie darowizn pieniężnych w wysokości od 50 000 zł do 200 000 zł na budowę lub remont oraz zakup niezbędnego wyposażenia obiektów sportowych i kulturalnych. Oddając głos na stronie będzie można wygrać nagrody - koszulki lub piłki z autografem Roberta Lewandowskiego oraz odzież sportową.
 
 
Ile trzeba zainwestować, aby oddać głos? Wystarczy w kolekturze LOTTO kupić zakład, albo los nawet za 1 zł, odebrać kupon z kodem do wpisania na stronie www.gramywygrywamy.pl. Dzięki oddanym głosom boguszowski OSIR może otrzymać spore fundusze na budowę boiska do gry w boule wraz z elementami małej architektury (domkiem klubowym, ławami i ławkami, oświetleniem solarnym). Obiekt, którego lokalizację przewidziano w dzielnicy Gorce służyć będzie przede wszystkim boguszowskim pasjonatom gry w boule – członkom klubu SKF „Sudety Petanque”, którzy wcześniej zgłosili zapotrzebowanie społeczne na budowę bulodromu. Klubowe granie w boule obecne jest w dzielnicy Gorce już od ponad 30 lat. Tę tradycję przywieźli tu ze sobą powojenni repatrianci z Francji i już teraz trzecie pokolenie „bularzy” odnosi sukcesy na krajowych arenach.
 
 
Rafał Wiernicki, dyrektor OSIR w Boguszowie-Gorcach:  - Teraz gra o wysoką stawkę toczy się z udziałem mieszkańców. Zachęcam wszystkich grających w dowolne gry LOTTO (typu zdrapki, czy zakłady), nie tylko mieszkańców Boguszowa-Gorc, do głosowania na projekt naszego Ośrodka. Bulodrom w dzielnicy Gorce jest marzeniem miłośników gry w petanque, którzy prezentując formę mistrzowską na krajowych arenach nie mają obiektu do godnej organizacji rozgrywek ligowych i muszą korzystać z boisk w innych miejscowościach. Możemy to zmienić. Zainwestujesz 1 zł, a my dzięki temu mamy szanse na darowiznę z Fundacji LOTTO. GraMY - GłosujeMY – WygrywaMY!
 
Zakończył się 1. etap konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”, którego organizatorem jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Wniosek Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach pod nazwą „Budowa placu do rozgrywania gier plenerowych - gry w bule (bulodromu) na kilku boiskach równolegle” znalazł się wśród 80 wniosków (5 w województwie dolnośląskim), które zakwalifikowały się do 2. etapu. 
 
Poprzez stronę  uczestnicy gry Totalizatora Sportowego mogą głosować na projekt wybrany z listy wskazanej w 1. etapie konkursu
 
Pełna lista wytypowanych oraz dodatkowe informacje są dostępne na stronie
 
Wyniki 2. etapu i lista laureatów zostaną ogłoszone 30 listopada.

red
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

boguszow  |   gorce  |   bulodrom  |   dyrektor  |   osir  |  

Zwiedzili TVN i Warszawę

16-latka trafiła do szpitala. Zderzenie w Boguszowie-Gorcach

Dzień Seniora w Szybie Witold

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij