Menu

Nielegalny węgiel i narkotyki

Blisko 4 tony węgla niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu. Po przeszukaniu posesji mundurowi znaleźli też.. narkotyki. Zatrzymany 43-latek usłyszał już zarzuty.


 

Nielegalny węgiel i narkotyki

Wałbrzyscy kryminalni ustalili, że na jednej z posesji przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu składowany jest węgiel nielegalnego pochodzenia. W środkowe przedpołudnie przeszukali posesję i zabezpieczyli 340 worków jutowych - a w nich 3948 kg urobku i profesjonalną kruszarkę do węgla.

- Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili spore ilości narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy oraz tabletek MDMA. Do sprawy zatrzymali 43-latka, który był najemcą całego terenu. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.Dzisiaj mężczyzna został przewieziony do wałbrzyskiej prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty.

- Pierwszy dotyczy posiadania substancji psychotropowych oraz odurzających, a drugi paserstwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.  - mówi komisarz Marcin Świeży.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze wyjaśniają skąd mężczyzna miał nielegalny urobek i  czy nie sprzedawał go.

- Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób trudniących się tym nielegalnym procederem. - informuje komisarz Marcin Świeży.

43-latek objęty został dozorem policyjnym.adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bilbo (23 października 2022 15:55)
W artykule raczej jest błąd napisane jest 4 tony i 340 worków jeśli nawet było by po 20 kg to i tak wyszło by więcej a widać po workach że tam jest więcej niż 20 kig
Pierdolisz śmieci (23 października 2022 14:40)
O k***a nielegalny węgiel hahahaha A mówiłem pal śmieci w piecu bo prezes pozwolił ????
Andzin (23 października 2022 5:38)
Ani chybi to w3giel z Kolumbii.Zre
Starszy księgowy (23 października 2022 1:52)
Największa kradzież pieniędzy w historii świata! Zadłużenie Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wzrośnie na koniec 2022 r. wyniesie 161,3 mld zł. Całe wydatki budżetu Polski w 2022 r. wyniosą 521,8 mld zł. Potraficie sobie wyobrazić 161,3 mld to jest 161 300 000 000 złotych!
Sprawiedliwosc (22 października 2022 16:41)
Cytuję użytkownika: Walbrzych
Ciekawe ile trwało przepychanie w kwestii kto ma przewieźć i składować ten wyngiel... Lewy pewnie załamany... koszty....
Ulżyło Tobie tym komentarzem
LESZEK (22 października 2022 15:48)
Przyjmę ten nielegalny węgiel do utylizacji w moim kotle. Ha Ha
Wojciech (22 października 2022 14:34)
Wegla policja szuka ??? Już myślałem że maseczki to max co może zeszmacić mundur... Ale widzę że jeszcze władza ma parę pomysłów żeby wizerunek policjanta wrócił do komuny...ludzie węgla nie mają boją się o zimę państwo każe czekać i nasyła policję na każdy "lewy" węgiel paraoja...
Pola (22 października 2022 13:58)
No i mam problem mam ok.6ton węgla jak przyjdzie pisowsko węglowa milicja to jak mam się tłumaczyć z tego dobra w piwnicy?
Rusinów patologiczny (22 października 2022 11:19)
Noworudzka
Walbrzych (22 października 2022 9:13)
Ciekawe ile trwało przepychanie w kwestii kto ma przewieźć i składować ten wyngiel... Lewy pewnie załamany... koszty....
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   węgiel  |  

Pomożemy Pani Reginie ? Ruszyła zbiórka

18-latek okradał działki. Grozi mu 10 lat więzienia

Gang złodziei samochodów rozbity - 8 zatrzymanych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij