Menu

Koncert: Tribute to Ciechowski

To kolejny koncert z cyklu „Tribute to…”.. Tym razem muzycy z Wałbrzycha zmierzą sie  utworami Grzegorza Ciechowskiego, lidera zespołu Republika. Koncert Koncert już w piątek (29 października) o godzinie 17.00 w Sali Łańcuszkowej w Starej Kopalni. Wstęp wolny.

Koncert: Tribute to Ciechowski

Grzegorz Ciechowski rozpoczął karierę w 1979 roku w zespole Res Publica. Rok później grupa przyjęła nazwę Republika. Większość utworów napisał Ciechowski.

- Grzegorz Ciechowski był przede wszystkim poetą, a muzyka, którą tworzył, stanowiła dopełnienie jego twórczej wizji – mówi Jurand Wójcik z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Ciechowski pisał także teksty dla innych muzyków, między innymi dla Justyny Steczkowskiej czy Lady Pank. Grzegorz Ciechowski zmarł 22 grudnia 2001 roku.

Koncert „Tribute to Ciechowski” zaplanowano 29 października o godzinie 17.00 w Sali Łańcuszkowej w Starej Kopalni. Na scenie pojawią się laureaci konkursu „Wałbrzych ma talent”.

- Oni sami wybrali sobie piosenki Grzegorza, teraz sami nad nimi pracują, oczywiście nad wszystkim czuwamy i podpowiadamy, radzimy i pomagamy – mówi Jurand Wójcik.

Na koncercie usłyszymy utwory z repertuaru Republiki, Justyny Steczkowskiej czy zespołu Wilki. Zaśpiewają: Karol Cajzer, Kinga Kusion, Anna Matviejeva, Aleksandra Majak, Sylwia Wójcik, Joanna Surma, Julia Kuc, Milena Szymula, Jula Kamińska, Marysia Kuźma, Łuczkiewicz Paweł, Katarzyna Serdeczna.

Koncert będzie połączony z prezentacją specjalnego filmu poświęconego wspomnieniom o Grzegorzu Ciechowskim. To kolejny koncert z cyklu „Tribute to…”. W minionych latach muzycy z Wałbrzycha wspominali twórczość Zbigniewa Wodeckiego, Kory Jackowskiej czy Agnieszki Osieckiej.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc. Darmowe wejściówki można rezerwować na www.wok.walbrzych.pl.

opr. adm
foto: WOK
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Polonista (23 października 2022 15:43)
Dlaczego pisze tribute to a nie w chołdzie dla wy infantylni zakompleksieni zaściankowi folwarczni parobcy wstydzący się używania Polskiego Języka.

Dodaj komentarz

Węgierski kwartet jazzowy na koncercie w A Propos

Kto wystąpi na Dniach Wałbrzycha?

Dzień Kobiet z zespołem Póki Co

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij