Menu

Sprawa krematorium w Chwaliszowie w prokuraturze

Nie chcą, by w ich sąsiedztwie powstała spalarnia zwłok. Jeden z mieszkańców Chwaliszowa złożył pismo do prokuratury.

Sprawa krematorium w Chwaliszowie w prokuraturze

Przypominamy, że niepokój mieszkańców Chwaliszowa wywołała informacja o planowanej przez firmę prywatną budowie krematorium na terenie ich miejscowości i fakt, ze w Urzędzie Gminy decyzje już zapadły, bez konsultacji z lokalną społecznością. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

Decyzję o warunkach zabudowy wydał wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech. Spalarnia zwłok ma znajdować się w Chwaliszowie, nieopodal zabudowań, czemu sprzeciwiają się mieszkańcy. We wsi rozwiesili plakaty o jednoznacznej treści - "Nie dla krematorium", "Spalarnia zwłok z widokiem na Trójgarb", "Nic o nas bez nas". 

Dlaczego krematorium ma powstać w Chwaliszowie ?
 
- Ani w Chwaliszowie nie mamy kościoła, ani nie mamy cmentarza i nagle powstaje nam tu taki obiekt. Nie buduje się go gdzieś w oddali - mówi sołtys Chwaliszowa Arkadiusz Karczmarz.
 
- Jest Specjalna Strefa Ekonomiczna w Wałbrzychu, czemu tam nie można budować? - pytają mieszkańcy
 
- Tam działka kosztuje nie 100 tysięcy, tylko dwa miliony. To lepiej wepchnąć to na wioskę - sami odpowiadają mieszkańcy.
 
 
Jak udało nam sie ustalić - sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Kłodzku
 
 
red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

taka mentalność (25 października 2022 14:18)
Cytuję użytkownika: Skarbowy
Malkontenci." TAK!!! Chcemy drogę! Chcemy parking! Chcemy market! Chcemy cmentarz! Chcemy szpital! Chcemy przytułek! Ale nie koło nas."
Jak to typowe buraki i wieśniaki....
Skarbowy (25 października 2022 9:37)
Malkontenci." TAK!!! Chcemy drogę! Chcemy parking! Chcemy market! Chcemy cmentarz! Chcemy szpital! Chcemy przytułek! Ale nie koło nas."
Jonasz (25 października 2022 1:38)
Prawda. Postawic w starych bogaczowicach. Bliżej Wałbrzycha będzie.
*Emeryt dyplomowany. (24 października 2022 22:08)
Po co krematorium w Chwaliszowie jak jest niedaleko, w Gross-Rosen.
11111 (24 października 2022 20:33)
Brawo - mam nadzieję ,że po kontroli wójta zapuszkują jak byłego burmistrz Boguszowa Gorc .

Dodaj komentarz

prokuratura  |   chwaliszow  |   spalarnia  |   zwlok  |   interwencja  |   mieszkancy  |  

Piaskowa Góra: Dwie osoby zatrzymane z marihuaną

Spalarnia Zwłok w Chwaliszowie: Jest kolejna decyzja o warunkach...

Sonda: Czy za jazdę pod wpływem alkoholu powinno się zabierać...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij