Menu

Oszukali 71-latka na ponad 115 tys. zł.

Chciał zarobić na kryptowalutach, padł ofiarą oszustów i stracił 115 tysięcy złotych.
Przy pomocy aplikacji zdalnego pulpitu przestępcy ukradli 71-latkowi oszczędności.


 

Oszukali 71-latka na ponad 115 tys. zł.

Do świdnickich policjantów zgłosiła kolejna osoba która została oszukana przy transakcjach internetowych, 71– latek, chcąc zarobić na kryptowalutach, stracił ponad 115 tysięcy złotych.

- Jak wynikało z jego relacji kilka dni wcześniej zadzwonił do niego mężczyzna z propozycją inwestycji w waluty. Rozmówca wskazał, że warunkiem przystąpienia do inwestycji jest wpłata na wskazane przez niego konto 1050 zł. - mówi mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

71-latek chciał zarobić więc zgodził się na propozycję. Wpłacił wskazaną kwotę i od tej chwili mógł obserwować swoje pieniądze, które każdego dnia wykazywały zysk.

- Z pokrzywdzonym kilka dnia później skontaktował się inny mężczyzna i oświadczył, że od tej pory będzie jego doradcą finansowym. Mężczyzna poinformował, że aby mógł pomagać 71-latkowi w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych musi mieć dostęp do jego urządzeń elektronicznych. Dlatego zalecił instalację specjalnej aplikacji, którą 71-latek zainstalował na swoich urządzeniach. - mówi mł. asp. Magdalena Ząbek

Dzięki aplikacji rzekomy doradca uzyskał dostęp do urządzenia poszkodowanego.

- Mógł kontrolować jego bankowość elektroniczną i zarządzać nią wg uznania, co też uczynił jak się później okazało. W trakcie kolejnych rozmów o inwestycjach doradca namówił także 71-latka na przekazanie zdjęć aktualnego dokumentu tożsamości jakim był paszport. - mówi Magdalena Ząbek.

Kiedy kilka dni później 71-latek zalogował się na swoje konto i odkrył, że brakuje na nim jego oszczędności, a także, że „ktoś” w jego imieniu zaciągnął kredyt, który zdążył już wypłacić. Mężczyzna stracił ponad 115 tysięcy złotych.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Nigdy pod żadnym pozorem nie instalujmy proponowanych nam przez nieznajomych programów na swoich urządzeniach . Nie otwierajmy również podesłanych nam linków. Zachowajmy zdrowy rozsądek, a wobec obcych bądźmy nieufni.

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ziomal (5 listopada 2022 1:08)
Czy każdy może przez internet wziąść kredyt np.150 tys. przez internet posługując się innymi danymi bez wizyty w banku pokazania dowodu osobistego?Jeżeli tak to wina pracownika banku i całego banku!
Podzamczanin (25 października 2022 20:58)
Brawo dla banku. Podajcie nazwę. Dostęp do konta to jedno. Wypłata kasy przez kogos to drugie

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   kryptowaluty  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij