Menu

Laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich

Blisko 300 tysięcy złotych z funduszy europejskich pozyskała Świdnica na zakup laptopów dla dzieci z rodzin pegeerowskich. Kupiono 83 komputery z oprogramowaniem.


 

Laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich

Pierwsi uczniowie utrzymali sprzęt już we wtorek. Otrzymały je dzieci, których krewni w linii prostej byli pracownikami Państwowych Gospodarstw Rolnych - informuje świdnicki Urząd Miasta.

Pieniądze na zakup sprzętu pozyskano w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR”.Pozyskano 290 425 zł., kupiono 
83 laptopy z oprogramowaniem.

- Sprzęt jest przekazywany w ramach umowy darowizny, na własność. Okres trwałości projektu to 2 lata. W tym czasie uczniowie nie mogą laptopa sprzedać, czy też wypożyczyć.- informują urzędnicy ze świdnickiego magistratu.adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bonawentura (26 października 2022 16:39)
To są jakieś kpiny.Laptpy powinny otrzymać dzieci, których krewni w linii prostej byli więźniami Niemieckich Obozów Śmierci oraz Sowickich Gułagów.Bo PGRy zlikwidował solidarnie balcerowicz z lewandowskim POzbawiając tych ludzi z dnia na dzień środków do egzystyencji.Unia została wprowadzona w błąd.

Dodaj komentarz

Nowe schronisko dla bezdomnych

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

Granat wybuchł mu w rękach. Mężczyzna stracił palce

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij