Menu

Królowa i król programu ''Sanatorium miłości'' w Głuszycy

Królowa i król turnusu trzeciej edycji  programu „Sanatorium miłości” gościli w głuszyckim Centrum Kultury-MBP. Królową trzeciej części jest mieszkanka Głuszycy
Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz.

 

Królowa i król programu ''Sanatorium miłości'' w Głuszycy

Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz jest zawodową tancerką a król, czyli harleyowiec z Krapkowic Zdzisław Wasiak, jest emerytowanym nauczycielem. Podczas spotkania podzielili się z publicznością wrażeniami z udziału w programie.

Opowiadali między innymi o produkcji telewizyjnej, opowiedzieli o sobie i o swoich najbliższych planach i marzeniach. Popularność i rozpoznawalność, jaką zapewnił program, sprawia, że oboje angażują się w działalność społeczną, zwłaszcza na rzecz osób w wieku dojrzałym. Jadwiga Schwebs-Kostkiewicz cały czas robi, to, co kocha - uczy tańczyć oraz została ambasadorką „Głosu Seniora”. Zdzisław Wasiak również jest honorowym ambasadorem kwartalnika „Głos Seniora”, brał także udział w kampanii społecznej  „Stop manipulacji”.

Na spotkanie do Głuszycy przybyły także trzy siostry Zdzisława Wasiaka, na stałe przebywające za granicą.  Grażyna Wasiak-Maxwell, autorka promowanej w czasie spotkania książki „Sanatorium bez miłości? czyli serialowe przygody Zdzisława Wasiaka”, mieszka w Londynie, gdzie publikuje artykuły w londyńskiej prasie, jest kronikarzem w Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, współtworzy Salony Literackie, a w 2020 roku została ambasadorem kwartalnika „Głos Seniora”.

Spotkanie poprowadziła Regina Wasiak-Taylor, prezes Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie. Głos zabrała także Danuta Kowalski – lekarz z Chicago, obecnie zajmująca się medycyną estetyczną. Na scenie wystąpił prowadzony przez Jadwigę Schwebs-Kostkiewicz  zespół taneczny Baby-Jagi ze Stowarzyszenia Nowe Życie ze Szczawna-Zdroju.

-  Wszyscy wiemy, że życie jest jedno, i żyje się tyko raz. Nie musimy wcale tego słyszeć od uczestników sanatoryjnej telenoweli, żeby zrozumieć, że afirmacja życia to nie tylko koncept, to jest recepta i strategia na mądre, pełne i świadome życie - powiedziała w swoim wystąpieniu Grażyna Wasiak-Maxwell.adm
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Bronek (29 października 2022 14:41)
Ludzie, czym wy żyjecie? Zamiast węgla i chleba macie igrzyska oraz "króla i królową".
Skarbowy (27 października 2022 12:19)
No i super! Tylko po kiego tam Głód potrzebny?

Dodaj komentarz

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Zaginęli za granicą. Policja i rodziny proszą o pomoc

Jasełkowe Granie Aniołkowe

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij