Menu

Ogrody światła - już od piątku

Już od piątku (28 października) zapraszamy do oglądania Ogrodów Światła w Zamku Książ i Palmiarni.


 

Ogrody światła - już od piątku

Trasa przy Zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziecie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy, tworzących trasę "Średniowieczny Książ". Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.

W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich…zamkowe koty. Psotne kocury pochowają się po terenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów, będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu.

Oprócz tysiąca światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę jej śmierci.
Druga część Ogrodów Światła znajduje się pobliskiej palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.

Ogrody Światła będą otwarte od 28 października do 28 lutego w godzinach:
niedziela-czwartek: 17:00-20:00
piątek-sobota: 17:00-21:00

Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego lub osobno na Ogrody Zamku I Ogrody Palmiarni - bilety kupisz TUTAJadm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bożena (1 listopada 2022 10:59)
Czy wszystko musi być sprowadzane do poważnych czy religijnych tematów? Nie może być nic dla ciała?
Szkoła Balcerowicza (28 października 2022 10:54)
Włodarz POdniesie podatki miejskie ludności więc na prąd na fanaberie świetlnych ogrodów w siedzibie hochbergów kasa POpłynie strumieniem. Zapłacą mieszkancy Wałbrzycha.
Heniek (26 października 2022 19:52)
Oszczędność jak cholera! Zamek Książ rozblysnie ,a ulice w ciemnościach egipskich.Raj dla bandziorow i złodziei
Roman 500 000 (26 października 2022 18:08)
Wcześniej się wygasi ulice,.żeby kasa była na tę bzdety.

Dodaj komentarz

Świąteczny i bajkowy Zamek Ksiaż (FOTO)

W Zamku Książ jak w bajce (FOTO)

Złoty pociąg w Ogrodach Światła w Książu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij