Menu

Wałbrzych miastem idealnym - tu żyje się świetnie

Zarobki powyżej średniej krajowej, niskie koszty życia, aktywni mieszkańcy, życie rodzinne i kulturalne i dynamiczny rozwój źródłem optymizmu. Takie wnioski wyciągnęli twórcy raportu przygotowanego na zlecenie firm ze strefy ekonomicznej. Raport  oparto o statystyki ogólnodostępne i wywiad przeprowadzony na 12 osobach
 
Wałbrzych miastem idealnym - tu żyje się świetnie
W raporcie m.in. czytamy – Życie kulturalne, aktywność mieszkańców – pod względem skali wydatków na gospodarkę mieszkaniową Wałbrzych mieści się w ścisłej czołówce. W przeliczeniu na mieszkańca jego budżet jest trzecim najwyższym w Polsce. Dystansuje takie metropolie jak Warszawa, Łódź czy Wrocław. 
 
Według raportu przygotowanego przez Publicon - Wałbrzych jest miastem idealnym. Jako argumenty podaje się bliskość zieleni, atrakcyjność turystyczną, dogodną komunikację, ceny mieszkań. Część jakościową oparto o wywiad przeprowadzony na 12 osobach wytypowanych przez zlecających badanie (firmy ze strefy ekonomicznej). Część z nich jest zatrudniona na strefie ekonomicznej i przeprowadziła się do Wałbrzycha. Kilka z przebadanych osób wytypowali twórcy raportu. 
 
Jak twierdzi Michał Tkaczyszyn z agencji Publicon – badanie jest reprezentatywne. 
 
- Badanie miało dwa aspekty. Z jednej strony to była część ilościowa i tam bazowaliśmy na ogólnodostępnych danych. Z źródeł takich jak Główny Urząd Statystyczny czy dane publikowane regularnie przez Związek Miast Polskich. W części jakościowej bazowaliśmy na dwunastu pogłębionych wywiadach indywidualnych z osobami, które zdecydowały się w ostatnich latach przeprowadzić do Wałbrzycha i tutaj żyć. Większość tych osób, to były osoby, które pracują w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jeśli chodzi o wyniki tego raportu – Wałbrzych w kilku obszarach, które są związane z dobrym życiem, jakością pracy, zielenią miejską z gospodarką mieszkaniową, która jest prowadzona tutaj, plasuje się w ścisłej czołówce miast, nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także miast całej Polski. - mówi Michał Tkaczyszyn z agencji Publicon.
 
 
Co jest najbardziej zaskakujące w raporcie?
 
- To co rzuca się najbardziej w oczy, to z jednej strony bardzo duża sprawność, jeśli chodzi o wydawanie środków unijnych. Wałbrzych wydaje trzy razy więcej niż przeciętne miasto, które korzysta z takich środków w Polsce. Z drugiej strony – Wałbrzych zaskakiwał nas dostępnością zieleni. Jest w pierwszej dziesiątce wszystkich miast w Polsce i drogę, którą trzeba odbyć, żeby trafić do pierwszego terenu zielonego. 63,5 % mieszkańców może dotrzeć do zieleni wysokiej jakości w przeciągu 5 minut.  - mówi Michał Tkaczyszyn z agencji Publicon.
 
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mieszkanka (2 grudnia 2022 16:22)
"Wywiad przeprowadzony na 12 osobach" , ha ha ha ha.....
Józek (30 października 2022 8:46)
Towar jaki brał autor artykułu musi być najwyższej jakości.
fde (27 października 2022 21:44)
Cytuję użytkownika: Heniek
Żyje się super.Właśnie niedawno na Pl Grunwaldzkim czekalem 40 minut na autobus nr 5.Jeżdżą parami?Przyjechały dwa .Ludzi tlumLinie ,A,C 2 co piec minut.No tak zapomnialem ,tam mieszkaja inni ludzie niż na Białym Kamieniu i Szczawnie.To nie pierwszy raz ,5 jeżdżą pośrodku między jedną ,a druga.Zawsze to oszczędności.Ale w jednej godzinie ważnego biletu_pasażerowie nie zdążą dojechać do celu..Idealne miasto!Kon by się usmial.Marny kabaret w tym grajdole.
bzdura, C, 2 i A tak samo beznadziejnie jeżdżą. Zwłaszcza w okolicy godziny 15. Autobus ma odjazd 14:50 a w rzeczywistości albo nie przyjeżdża wcale albo jest spóźniony 20 minut.
Mieszkanec (27 października 2022 19:16)
Świetnie to się żyje panu prezydentowi a nie mieszkańcom..Brud,syf szczury,śmieci niewywozone.
Solidne POdstawy i odPOwiednie wzorce. (27 października 2022 17:32)
W Wałbrzychu Dobrobyt zupełnie jak na wsi Patiomkinowskiej.Jak podaje wikipedia Wioska potiomkinowska, wieś potiomkinowska (ros. потемкинские деревни) – określenie pochodzące od nazwiska gubernatora Nowej Rosji, Grigorija Potiomkina, używane w odniesieniu do mistyfikacji, oszustwa, mającego na celu wywarcie dobrego wrażenia i ukrycie prawdziwej natury sytuacji.
Heniek (27 października 2022 16:39)
Żyje się super.Właśnie niedawno na Pl Grunwaldzkim czekalem 40 minut na autobus nr 5.Jeżdżą parami?Przyjechały dwa .Ludzi tlumLinie ,A,C 2 co piec minut.No tak zapomnialem ,tam mieszkaja inni ludzie niż na Białym Kamieniu i Szczawnie.To nie pierwszy raz ,5 jeżdżą pośrodku między jedną ,a druga.Zawsze to oszczędności.Ale w jednej godzinie ważnego biletu_pasażerowie nie zdążą dojechać do celu..Idealne miasto!Kon by się usmial.Marny kabaret w tym grajdole.
Wiocha (27 października 2022 15:33)
Ja nie wierzę co widzę!!! Kto zapomniał wziąć leki że taki nagłówek?!
NIE KARMIĆ TROLLA!!! (27 października 2022 14:58)
Cytuję użytkownika: OGARY SZELEMEJA
Cytuję użytkownika: NIE KARMIĆ TROLLA
Cytuję użytkownika: KOPERTA GRODZKIEGO + REKLAMÓWKA Z BIEDRY DLA TUSKA
TAK KOPERTA GRODZKI ODPOWIADA OFICEROWI SLUZB PRL, CZY PO WYGRANEJ ZWROCA KOMUCHOM WYSOKIE EMERYTURY, BO ZASLUGUJA NA WIECEJ NIZ ZWYKLY POLAK. JAK MYSLICIE, CO KOPERTA GRODZKI ODPOWIEDZIAL? PO WYBORACH EMEMRYTURY DLA KOMUCHOW WROCA. PO I KOMUCHY JEDNO ZLO. KTOS JESZCZE MA WATPLIWOSCI? W TVN TEGO NIE ZOBACZYCIE JAK CI NEO-OBRONCY DEMOKRACJI PODATKI POLSKICH OBYWATELI W RECE KOMUCHOM, ZDRAJCOM I SLUGUSOM MOSKWY CHCA DAWAC. SLUZYLI MOSKWIE, A NIE PANSTWU POLSKIEMU, NIECH IM MOSKWA PLACI EMERYTURY, A NIE POLSKA MLODZIEZ. PO-JEBY CHCA BY POLSKA MLODZIEZ EMERYTURY SLUGOM MOSKWY PLACILA. KTOS JESZCZE MA WATPLIWOSCI, O TU PROSZE, MARSZALEK KOPERTA GRODZKI Z PRZEKAZEM DO KOMUCHOW. https://twitter.com/i/status/1585535661821534208
NIE KARMIĆ TROLLA!!!
A NA Ch*j MI TY POTRZEBNY TIROWKO CARA. WYPIERDALAJ, DAJ PRZYKLAD. "Zauważyłeś k**wo w tym pustym deklu, że tu nikt nie szczeka na mieszkańców Wałbrzycha, bo z reguły to są porządni ludzie, tylko na taką szmatę i ścierwo jak ty." - OGARY, DZIWKI SZELEMEJA PRZYZNALY SIE DO SWOJEJ ROLI NA TYM FORUM. PS. OBSZCZEKUJA NIE TYLKO MNIE, TYLKO KAZDEGO KTO SKRYTYKUJE CARA ROMANA. STALIN MIAL SWOJE NKWD, HITLER GESTAPO, A ZYD SZELEMEJ MA SWOJE OGARY DO ZWALCZANIA NIEPOSLUSZNYCH GLOSOW.
NIE KARMIĆ TROLLA!!!
NIE KARMIĆ TROLLA!!! (27 października 2022 14:51)
NIE KARMIĆ TROLLA!!!
OGARY SZELEMEJA (27 października 2022 14:34)
Cytuję użytkownika: ?
Cytuję użytkownika: WEGIEL Z ASUTRALII + POLSKIE DREWNO
WSI24 CALA PRAWDA CALA DOBE, FARMA PROPAGANDY DO HODOWLI I TRESURY DEBILOW W POLSCE. WYOBRAZACIE SOBIE, ZE POLSKIE DREWNO NIE PALI SIE TEZ JAK AUSTRALIJSKI WEGIEL, O TO DOWOD I DOSWIADCZENIE JAK TO ZE TVN DLA DEBILOW. PALNIK + POLSKIE DREWNO. I k***a SIE NIE PALI!!! SZOK POZNAWCZY DLA PO-JEBOW. POLSKIE DREWNO JESZCZE GORSZE DO WEGLA Z AUSTRALII BUEEHEHEHE. https://twitter.com/i/status/1585085741079502848
Co to jest ZYDOWTWO
JK SIE NIE DOMYSLASZ, TO CI JUZ NIE POMOGA, PO CO NA TYM FORUM SA DZIWKI SZELEMEJA? ANO PO TO TYLKO: "Zauważyłeś k**wo w tym pustym deklu, że tu nikt nie szczeka na mieszkańców Wałbrzycha, bo z reguły to są porządni ludzie, tylko na taką szmatę i ścierwo jak ty." - OGARY, DZIWKI SZELEMEJA PRZYZNALY SIE DO SWOJEJ ROLI NA TYM FORUM. PS. OBSZCZEKUJA NIE TYLKO MNIE, TYLKO KAZDEGO KTO SKRYTYKUJE CARA ROMANA. STALIN MIAL SWOJE NKWD, HITLER GESTAPO, A ZYD SZELEMEJ MA SWOJE OGARY DO ZWALCZANIA NIEPOSLUSZNYCH GLOSOW.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

raport  |   strefa  |   badanie  |   zycie  |   mieszkania  |   gospodarka  |   zielen  |   miasto  |   ludzie  |   mieszkancy  |  

Wpadł, bo nie przepuścił pieszych

II Strefowe Targi Pracy

Budynek na ul. Traugutta rośnie w oczach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij