Menu

Najsilniejszy policjant w regionie?

Asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa na początku października zdobył Wicemistrzostwo Świata federacji WUAP we Fraureuth w Niemczech. Natomiast w ubiegłym tygodniu zaznaczył mocno swoją obecność na Mistrzostwach Świata federacji GPC odbywających się na Słowacji w Trnavie i tam zdobył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo świata w wyciskaniu ciężarów.

Najsilniejszy policjant w regionie?
Sporty siłowe to pasja, którą od wielu lat rozwija asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.
 
W tym roku sprawdził się już na Mistrzostwach Polski w kwietniu, gdzie w swojej kategorii zdobył I miejsce uzyskując tym samym kwalifikację do zawodów międzynarodowych.
 
 
28 września – 2 października 2022 roku we Fraureuth w Niemczech odbywały się Mistrzostwa Świata federacji WUAP (World United Amateur Powerliftling), gdzie Roch startował w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii RAW w kategorii wagowej 82,5 oraz wiekowej M2 45-49. W tej rywalizacji kamiennogórski policjant zdobył wicemistrzostwo świata! I nie było to jego ostatnie słowo.
 
 
W Trnavie na Słowacji między 17 – 23 października 2022 roku odbywały się kolejne Mistrzostwa Świata federacji GPC (Global Powerlifting Committee). Na tych zawodach asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa wystartował w dwóch konkurencjach w wyciskaniu sztangi na ławce:
 
w kategorii Men M2 – 82,5 kg EQ, gdzie uzyskał wynik 150 kg;
w kategorii Men M2 – 82,5 kg RAW, gdzie uzyskał wynik 140 kg;
 
Policjant na tych mistrzostwach zdobył kolejno mistrzostwo i wicemistrzostwo świata.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kick (31 października 2022 12:49)
Siły to mają, za to rozumu wcale! idealnie dla Pis
Antek (28 października 2022 10:36)
Najsilniejszy to chyba ten co zabil goscia na komisariacie na bialym kamieniu i nie poniosl za to zadnych konsekwencji. O to wlasnie wzorzec policjanta w pisiorlandzie.
Ferdynand (28 października 2022 8:12)
Podnosić ciężary to każden jeden chce ale robić to nie ma komu.
Szukam faceta (27 października 2022 21:07)
Trzeba wungiel do piwnicy zrzucić.

Dodaj komentarz

Kamienna Góra  |   policja  |   112  |   sport  |   ciężary  |  

Nowe centrum sportowo-dydaktyczne oficjalnie otwarte

Z zemsty podpalił jej samochód

Wpadł, bo nie przepuścił pieszych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij