Menu

Zmiany w komunikacji w związku z otwarciem Obwodnicy Wałbrzycha

Zobacz, jakie zmiany będą wprowadzone po otwarciu nowej Obwodnicy Wałbrzycha. Pojawi się nowa linia i będą zmiany w kursowaniu tych istniejących.

Zmiany w komunikacji w związku z otwarciem Obwodnicy Wałbrzycha
Utworzenie nowej linii EX
 
Przebieg – Sobięcin – Śródmieście – Podzamcze ulicami Barbusse'a – Plac Sucharskiego – Kresowa – 1 Maja – Plac Solidarności – Limanowskiego – Słowackiego – Wysockiego – Kolejowa – obwodnica – Łączyńskiego – Aleja Podwale Wieniawskiego – Aleja Podwale – Wieniawskiego – Łączyńskiego – obwodnica – Kolejowa – Nowy Świat – Limanowskiego – Plac Solidarności – 1 Maja – Karkonoska – Barbusse'a 
 
Wybranymi kursami będzie obsługiwała Galerię Victoria. 
Linia EX będzie uzupełniać będzie przeciążoną na trasie Sobięcin – Śródmieście linię nr 2
 
Kursy w dni robocze w okresie próbnym przez kilka miesięcy w godzinach 6:00 – 19:00
 
Częstotliwość co 18-20 minut.
Obsługa: 4 autobusy
Czas przejazdu: podróż z Podzamcza do Śródmieścia skrócona zostanie o około 10 minut.  np. z Podzamcza (przystanek: Aleja Podwale – Kasztelańska) do Śródmieścia (przystanek: Nowy Świat) planowany czas przejazdu wynosi: 11 minut – to o 10 minut krócej niż obecnie przejazd linią C lub z Ronda Niepodległości do ul. Kolejowej około 7 minut. 
 
Zmiana częstotliwości kursowania linii nr 2 oraz A i C
 
 
Linia EX przejmie część potoków pasażerskich z linii A i C, w związku z tym nastąpi zmiana częstotliwości kursowania do około 15-19 minut w dni robocze.
W przypadku linii 2, która wspólnie z liniami A i C łączy Śródmieście z Piaskową Górą  jej częstotliwość również zostanie zmieniona do około 19 minut. Między tymi 3 liniami zostanie zastosowana należyta synchronizacja godzin odjazdów, co nie przełoży się na znaczące obniżenie odczuwalnej częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej do Piaskowej Góry. 
 
Na odcinku między Śródmieściem i Sobięcinem sumaryczna liczba połączeń wzrośnie, gdyż wspólnie z nią będzie funkcjonować linia EX ( w ciągu godziny zamiast 4 obecnych kursów linii nr 2 będzie 6 kursów: 3 kursy w ramach linii nr 2 oraz 3 w ramach linii EX), co przełoży się na poprawę komfortu pasażerów linii 2. 
 
Na pozostałych liniach komunikacyjnych częstotliwość kursowania bez zmian
 
Na liniach 5, 8, 11 i 12 (korekty rozkładów jazdy) – rozkłądy jazdy będą dostosowane do linii A, C, EX i 2 w celu wyeliminowania ewentualnych równoczesnych odjazdów kilku linii oraz umożliwienia przesiadek. 
Na pozostałych liniach komunikacyjnych – rozkład jazdy bez zmian.
 
Zmiany w lokalizacji przystanków w obrębie Placu Grunwaldzkiego:
 
Z przystanku Wysockiego – Plac Grunwaldzki odjeżdżać będą linie EX, A, C, 2 oraz 5 i 10. 
Z przystanku Chrobrego – Plac Grunwaldzki odjeżdżać będą linie: 11, 12 oraz 15 (od soboty 29.10.2022). 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ja (29 października 2022 15:05)
Co do linii EX to znowu ludzie pracujący na godz 6:00 zostali wyrolowani. Linia EX stworzona chyba został dla pracowników ZUS i tym podobnych. Dziękujemy panie prezydencie.
Hola (29 października 2022 14:24)
Cytuję użytkownika: PREZYDENT TO DEBIL
PROPONUJE POMNIKA CARA W SRODKU RYNKU Z TA NIEOGOLONA MORDA. TUSK SIE DOCZEKAL ZLOTEGO DONKA, DLACZEGO NIE NASZ CAR?
Nie ma jak kretyn pisze komentarz ????
Spostrzegawczy (29 października 2022 11:45)
Cytuję użytkownika: Pawel
a Czarny Bór kiedy autobusy będą jeździć.
Z Czarnego Boru do Wałbrzycha autobusy jeżdżą tylko wtedy, gdy trzeba nazwozić sympatyków PiS na spotkanie z Dudą. Tak więc do budy !
Ja (29 października 2022 7:19)
Zróbcie tak że by połączyć linię 12z linia 5 bo z popołudniówki trzeba czekać pół godziny
radzio to debil (28 października 2022 19:27)
Cytuję użytkownika: Radoslav
W ukraińskich barwach ci do twarzy żydowski pachole
wolisz kretynie ruskie? może i się przez pis doczekasz
Jarozbaw (28 października 2022 16:25)
Cytuję użytkownika: Mariusz
Jeszcze kilka miesięcy temu prezydent mówił o linii 20, z Placu Gedymina do centrum Wałbrzycha, przez obwodnicę. Dzisiaj o niej cisza. Co się stało ?
Może wytrzeźwij i dopiero pisz głupoty; a gdzie ty masz plac Gedymina?
Zajda (28 października 2022 16:04)
Cytuję użytkownika: Radoslav
W ukraińskich barwach ci do twarzy żydowski pachole
A ty jesteś pomiotem Iwana,który zabłądził w tych stronach?nawet ;czuć; ciebie rosyjskim ścierwem.
Szelemej (28 października 2022 16:00)
Cytuję użytkownika: Pawel
a Czarny Bór kiedy autobusy będą jeździć.
Nigdy
Radoslav (28 października 2022 15:21)
W ukraińskich barwach ci do twarzy żydowski pachole
Mariusz (28 października 2022 13:51)
Jeszcze kilka miesięcy temu prezydent mówił o linii 20, z Placu Gedymina do centrum Wałbrzycha, przez obwodnicę. Dzisiaj o niej cisza. Co się stało ?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

zmiany  |   autobus  |   linie  |   obwodnica  |   kursowanie  |   przystanki  |   walbrzych  |  

ŚKA będzie nas wozić przez 1,5 roku. Na razie bez podwyżek cen biletów

Fajnie wygląda... szczególnie z góry

Ostatnie prace na obwodnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij