Menu

Nowe hybrydy dla dolnośląskich policjantów

Flota dolnośląskiej Policji powiększyła się o 17 nowych ekologicznych radiowozów. Są to pojazdy oznakowane z napędem hybrydowym, które wykorzystywać będą funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miast i powiatów naszego województwa. Wartość całego projektu, w ramach którego zakupiono auta, opiewa na kwotę ponad 4 milionów złotych, z czego połowę przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Nowe hybrydy dla dolnośląskich policjantów
Hybrydowe radiowozy marki Toyota model Corolla zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, którego partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. W ramach tego projektu oprócz 17 aut z napędem hybrydowym, zakupiono też 5 pojazdów elektrycznych i stacje do ich ładowania oraz 2 specjalistyczne busy, które funkcjonariusze wykorzystywać będą również do kontroli emisji spalin.
 
 
Wcześniej, bo w marcu bieżącego roku do policjantów trafiało już 38 pojazdów hybrydowych i dziś można powiedzieć, że świetnie się sprawdzają w codziennej służbie. Auta te znacząco różnią się od wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy Policji, szczególnie w aspekcie emisji spalin do atmosfery, co ma bezpośredni wpływ na poziom czystości powietrza. Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd hybrydowy o mocy 152 KM, ale pojazdy te mają też inne ciekawe oraz funkcjonalne rozwiązania. Samochody posiadają bowiem najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, porty USB, dodatkowe światła, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację.
 
 
 
Przekazane radiowozy skonfigurowano tym razem wyłącznie w wersji oznakowanej, bo będą je wykorzystywać policjanci z pionu prewencji. Razem z otrzymanymi w pierwszym kwartale 38 pojazdami hybrydowymi, stanowią spore zasilenie floty dolnośląskich jednostek Policji. Najnowsze pojazdy zobaczymy m.in. na ulicach: Bolesławca, Dzierżoniowa, Głogowa, Kłodzka, Kamiennej Góry, Oleśnicy, Zgorzelca, Jeleniej Góry, Legnicy oraz Wrocławia.
 
opr.plr
foto: KWP we Wrocławiu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dogeatdog (30 października 2022 22:22)
Hau hau hau
Miecio (30 października 2022 19:34)
"2 specjalistyczne busy, które funkcjonariusze wykorzystywać będą również do kontroli emisji spalin" Któryś trafi do nas? Może w końcu wyeliminuje się z wałbrzyskich ulic graty które jeżdżą z wyciętymi filtrami cząstek stałych DPF i katalizatorami
Robert (30 października 2022 11:30)
Brawo Panowie,nalezy sie wam,pomogliscie mi ,czas reakcji od napadu do aresztowania mniej niz 4min,dziekuje za odzyskane mienie
Misi3k (29 października 2022 20:02)
Te gówna się nie sprzedają na wolnym rynku więc ustawia się przetargi i sztucznie kreuje reputację marki...

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   nowe radiowozy  |   pojazdy hybrydowe  |   ekologia  |   bezpieczeństwo  |  

Okradał własną babcię, z którą mieszkał. Usłyszał 20 zarzutów

Prawie 3,5 promila - kierowca złapany po anonimowym donosie

Atrakcje 31. Finału WOŚP w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij