Menu

Zmiany w komunikacji miejskiej po otwarciu obwodnicy

Uruchomienie nowej linii EX, zmiana rozkładów jazdy linii A, C oraz 2 i zmiany lokalizacji niektórych przystanków - po otwarciu Obwodnicy Wałbrzycha sprawdźcie dobrze jak jeżdżą autobusy miejskie.

Zmiany w komunikacji miejskiej po otwarciu obwodnicy

Od dziś (poniedziałek 31 października)cwprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

- uruchomiona zostaje nowa linia EX, która kursować będzie na trasie: Sobięcin <-> Śródmieście <-> Podzamcze, ulicami: Barbusse’a – Plac Sucharskiego – Kresowa – 1 Maja – Plac Solidarności – Limanowskiego – Słowackiego – Wysockiego – Kolejowa – /obwodnica/ – Łączyńskiego – Wieniawskiego – al. Podwale (tak jak linia C) – Wieniawskiego – Łączyńskiego – /obwodnica/ – Kolejowa – Nowy Świat – Limanowskiego – Plac Solidarności – 1 Maja – Karkonoska – Barbusse’a,
Linia funkcjonować będzie w dni robocze od godz. 6:00 do 19:00, autobusy odjeżdżać będą z częstotliwością 20 minut, wybranymi kursami obsługiwać będą Galerię Victoria;

- zmiana rozkładów jazdy linii A, C oraz 2, wraz z uruchomieniem nowej linii zmianie ulegną rozkłady jazdy linii A, C, 2, linie A i C kursować będą z częstotliwością 20 minut w dni robocze w godzinach największe potoku pasażerskiego. Linia A obsługiwana będzie wyłącznie przez pojazdy typu maxi (przegubowe). Autobusy linii: A, C, EX, 2 ze Śródmieścia w kierunku Piaskowej Góry i Podzamcza odjeżdżać będą z ul. Wysockiego (przystanek linii nr 5 w kierunku Szczawna-Zdroju). Zmianie ulegnie również trasa linii nr C, która z Placu Solidarności skierowana zostanie ulicami: Limanowskiego i Słowackiego zamiast ul. 1 Maja i Sikorskiego.

- zmiana lokalizacji przystanków od soboty 29 października autobusy linii: 11, 12 oraz 15 odjeżdżać będą ze Śródmieścia w kierunku Starego Zdroju ponownie z ul. Chrobrego, linie A, C, EX oraz 2 odjeżdżać będą z ul. Wysockiego (tak jak w trakcie objazdu),

- korekta rozkładów jazdy, z powodu konieczności koordynacji godzin odjazdów z głównych węzłów przystankowych korekcie ulegną również rozkłady jazdy pozostałych linii;

Nowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie http://rozklad.walbrzych.eu/ .

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Roman 500 000 (31 października 2022 12:22)
To jest totalny rozkład myślenia w ratuszu.
Basylic (31 października 2022 9:13)
Czy 2 z i do Gorc zmienia rozkład jazdy???

Dodaj komentarz

Fajnie wygląda... szczególnie z góry

Ostatnie prace na obwodnicy

Budimex dziękuje mieszkańcom Wałbrzycha i publikuje film (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij