Menu

Kamienica - spektakl o wielokulturowym Wałbrzychu

Fundacja Via Salutis zaprasza do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl międzypokoleniowej grupy teatralnej, która chce opowiedzieć historię wielokulturowej wałbrzyskiej Kamienicy.

Kamienica - spektakl o wielokulturowym Wałbrzychu
Międzypokoleniowa grupa uczestników projektu "Wygrajmy to miejsce" od wakacji odbywa intensywne próby, by już niebawem wraz z wałbrzyską publicznością stanąć w progu wielokulturowej KAMIENICY
 
- To kolejne spotkanie Pod wspólnym niebem, tym razem w gościnnych progach Teatru Lalki i Aktora, który na ten wieczór stanie się dla nas miejscem sentymentalnej może podróży w czasie, miejscem spotkania mieszkańców wałbrzyskiej Kamienicy, z ich temperamentami, relacjami, emocjami i tajemnicami. Każdy jest tu u siebie...nasza wielokulturowa KAMIENICA ma swoją historię, którą opowiemy 07.11.2022 - mówi Alicja Przepiórska Ulaszewska z Fundacji Via Salutis.
 
Spektakl "Kamienica" to podróż w czasie, podróż w głąb ludzkich emocji, historii. Za reżyserię odpowiada Klara Obarewicz a scenariusz napisała Agata Patralska-Obarewicz.
 
- Zaprosiliśmy matkę i córkę, międzypokoleniowy team artystyczny, które podjęły wyzwanie przeniesienia nas w magiczne czasy wielokulturowego Wałbrzycha. Ma to dla nas duże znaczenie, że młoda aktorka i doświadczona pisarka, uznały temat wielokulturowości naszego miasta za ważny i poświęciły mu dużą część tego roku. Zaczęło się od napisania opowiadania „Wałbrzyskiem”, lustra w którym przejrzeć mogliśmy się my, wałbrzyszanie, mieszający w wałbrzyskich kamieniach. A potem pojawił się pomysł, żeby Kamienicę „ożywić” i zaprosić do niej wałbrzyską publiczność - mówi Alicja Przepiórska Ułaszewska.
 
 
 
Spektakl jest integralną częścią działań zainicjowanych przez Fundację Via Salutis w projekcie „Wygrajmy to miejsce!” w bloku "Pod wspólnym niebem" , w ramach którego w 2021 roku Fundacja Via Salutis zaprosiła mieszkańców ziemi wałbrzyskiej na warsztaty o wielokulturowym Wałbrzychu, spotkania ze świadkami czasu i spacery po mieście. W efekcie powstało opowiadanie oraz gra planszowa o wielokulturowości naszego miasta. Podróż zakończy się we wspólnej KAMIENICY 07.11.2022 o godz. 17.00 na scenie Teatru Lalki i Aktora.
 
Wydarzenie jest bezpłatne, niebiletowane. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją Via Salutis w celu rezerwacji miejsca.  Więcej informacji o innych działaniach Fundacji Via Salutis na fanpagu na FACEBOOKU.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030 i objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wałbrzyszanin (7 listopada 2022 17:26)
Wielki Skandal !!! - Osoby które przybyły na spektakl nie zostały wpuszczone. Sugerowano się niestety znajomościami. Nie Polecam !!!

Dodaj komentarz

kultura  |   rozrywka  |   teatr lalki i aktora  |   fundacja via salutis  |   spektakl  |  

Koncert: Piwnica pod Baranami

Visual Concert - kultowy koncert muzyki filmowej i epickiej w...

Teledysk Lipnickiej i Domagały kręcony w Wałbrzychu (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij