Menu

Tak zmieniła się mapa Wałbrzycha

Otwarcie obwodnicy "Europejki" sprawiło, że zmienił się wizerunek naszego miasta, a ponadto aktualizacji wymagają wszystkie mapy drogowe. W czasie świąt aktualizacji dokonano na najpopularniejszym na świecie serwisie Google Maps.

Tak zmieniła się mapa Wałbrzycha
Mapy od Google to nie tylko przydatna strona internetowa, ale przede wszystkim cały ekosystem aplikacji na czele z bezpłatną nawigacją samochodową, z której korzystają miliony kierowców na całym świecie. Jej aktualizacja jest kluczowa dla kwestii poruszania się po miastach.
 
Choć obwodnicę otwarto w minionym tygodniu, to aktualizacja aplikacji zajęła kilka dni. Możemy już zobaczyć nowy przebieg drogi krajowej nr 35. Aby poruszać się po Wałbrzychu po nowej "krajówce", jadąc od strony Książa, należy skręcić w prawo w Al. de Gaulle'a - to pierwsza z ulic, której podniesiono rangę. Następnie kierujemy się wzdłuż ul. Wieniawskiego i mijając Podzamcze, na chwilę opuszczamy Wałbrzych i jedziemy ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. Tam na nowym skrzyżowaniu (dawne rondo Tesco / Niepodległości) wjeżdżamy na nową drogę i właściwą Obwodnicę "Europejkę" i po ok 1 km znów wjeżdżamy do Wałbrzycha. Obwodnica łączy się ze starym przebiegiem DK 35 na wysokości Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
 
 
Opisana powyżej trasa "nowej" drogi krajowej nr 35 liczy sobie 7,8 km i według Map Google jej przejechanie o godzinie 9:00 powinno zająć 11 min. Chcąc o tej samej porze przejechać "starą" 35-tką pokonamy krótszy dystans 6,3 km w tym samym czasie. O tej porze nie ma już korków i w obu przypadkach mamy do czynienia z kilkoma skrzyżowaniami ze światłami. Krótsze czasy przejazdu Obwodnicą (5-10 min) odnotowuje się w czasie porannych i popołudniowych godzin szczytu.
 
 
 
Korzyści z Obwodnicy są również takie, że czasy przejazdu starą DK 35 będą również szybsze, ponieważ dotychczasowy ruch podzieli się na dwie trasy. Kilka dni temu zapytaliśmy naszych czytelników na Facebooku, którą drogą chętniej obecnie jeżdżą i zdecydowana większość wskazała Europejkę. Z czasem kierowcy przyzwyczają się do nowego układu komunikacyjnego w mieście i w zależności od pory wybierać będą najbardziej dogodną trasę przejazdu.
 
 
plr
foto: Google Maps / obwodnicawalbrzycha.pl
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jwch (3 listopada 2022 10:01)
6km asfaltu za 400 baniek i nadal brak obwodnicy, dupolizy lewaccy zachwyceni, jedyna zaleta ze na wrocławskiej zrobiło się luźniej, za te pieniądze obwodnica powinna zacząć się przed palmiarnia a skończyć za gluszyca
Zyzek (3 listopada 2022 7:36)
Cytuję użytkownika: Heniutek
Nie jeżdżę Europejką bo mnie nie stać na paliwo. Ale droga ładna. Jeździłem na monocyklu jak była zamknięta.
Mam dla ciebie rower po przecenie; i bez paliwa,no,chyba że ;coś; łykniesz. I nie ŁADNA, tylko PIĘKNA;Warto było poczekać.
Heniutek (2 listopada 2022 20:48)
Nie jeżdżę Europejką bo mnie nie stać na paliwo. Ale droga ładna. Jeździłem na monocyklu jak była zamknięta.
Borowy (2 listopada 2022 16:41)
Cytuję użytkownika: PrzemAS
Łącznik Podzamcza ze Śródmieściem za 400 milionów. Załatwiając sprawy na mieście trzeba się mocno natrudzić i nadłożyć trasy by z niej skorzystać.
I znowu źle? co innego jeszcze potrafisz, oprócz marudzenia? PiSiory tak ci kazali? a może i ty jesteś z nich? a fuj.
PrzemAS (2 listopada 2022 13:37)
Łącznik Podzamcza ze Śródmieściem za 400 milionów. Załatwiając sprawy na mieście trzeba się mocno natrudzić i nadłożyć trasy by z niej skorzystać.
Alicja (2 listopada 2022 11:52)
Treraz czas najwyzszy zrobic lacznik z podzamcza na obwodnice Szczawna - przez bez sensu jezdzic przez to "rondo" do okola jak ktos chce jechac np. do Szczawna czy w kierunku Starych Bogaczowic
pis mu powie co ma robić (2 listopada 2022 11:29)
A gdzie jedyny analfabeta wałbrzyski RUH NARODOWY? Czeka na na wytyczne i wysrywy od tych co mu powiedzą, co on "myśli"?

Dodaj komentarz

Obwodnica  |   europejka  |   drogi  |   komunikacja  |   mapy  |   nawigacja  |  

Jest ślisko. Uważajcie

Śnieg paraliżuje Wałbrzych (VIDEO)

Znów pada. Będzie powtórka z soboty ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij