Menu

Zespół Pieśni i Tańca zaproszony na duży festiwal

ZPiT „Wałbrzych” weźmie udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca imienia Michała Kosińskiego. Tylko cztery grupy w kraju otrzymały zaproszenie na finałowy koncert. Ten zaplanowano 18 listopada w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim. Dla grupy z Wałbrzycha to ogromne wyróżnienie i docenienie wieloletniego wkładu w promowanie sztuki ludowej!

Zespół Pieśni i Tańca zaproszony na duży festiwal
To pierwsza edycja festiwalu, ale ranga wydarzenia jest ogromna, bo spotkanie organizuje CIOFF, czyli Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Dla zespołów ludowych to jedna z najważniejszych organizacji.
 
- CIOFF postawił na jakość przy organizacji tego festiwalu. Często wystarczy zgłosić swój udział w festiwalu, tu zgłoszenia były weryfikowane - mówi Rafał Ślipek, koordynator Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.
 
Na festiwal zgłosiły się zespoły z całej Polski, które przesyłały specjalne prezentacje. Te zostały ocenione przez jury składające się z ekspertów dziedziny tańca i folkloru. Ostatecznie do finału zakwalifikowano Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” AWF Biała Podlaska, Zespół Tańca Polskiego „Wronki” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.
 
- CIOFF to organizacja, stowarzyszenie, które zajmuje się jakością programów ludowych, jakością prezentacji w tej dziedzinie. Otrzymanie certyfikatu tej organizacji to potwierdzenie najwyższej jakości prezentacji poszczególnych regionów - dodaje Rafał Ślipek.
 
 
Finałowy koncert zaplanowano 18 listopada w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim.
 
- Główną nagrodą jest akredytacja na zagraniczne wyjazdy. To jest gwarant, że robimy to dobrze i dlatego jest to dla nas ważne - podkreśla koordynator ZPiT „Wałbrzych”.
 
Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ma w swoim repertuarze bardzo różne regiony, w tym Kurpie, Łowicz czy Opoczno. Na festiwal zespół zgłosił trzy programy: Opoczno, Kurpie Zielone i Beskid. Jako dodatek zaprezentowany zostanie prezentacja związana z regionem rzeszowskim.
 
opr.plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Krawat Leppera, dziadkowska ballada o Wałbrzychu, a może węgiel ?...

Barbórkowa Basia dla każdego (FOTO)

Pełna sala na koncercie Słonia w Świdnicy [FOTO]

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij