Menu

Wałbrzyscy policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Policjanci prowadzą spotkania z przedszkolakami, dziećmi i młodzieżą szkolną, ukierunkowane głównie na profilaktykę. Głównym ich tematem jest bezpieczeństwo

Wałbrzyscy policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie
Bez względu na to, czy funkcjonariusze mówią o zachowaniach na drodze, internecie, w domu, czy szkole, za każdym razem przypominają, że istotnym jest, żeby zawsze zachować się w sposób zgodny z przepisami i nigdy nie powodować sytuacji niebezpiecznych.
 
Funkcjonariusz  mł. asp. Paweł Łabuda odwiedził uczniów klas V i VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Wałbrzychu, a st. sierż. Aleksander Karkosz zawitał do przedszkolaków i dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Jugowicach.
 
 
W trakcie spotkań uczestnicy mieli okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, a także prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Dzieci dowiedziały się również, jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.
 
 
Funkcjonariusze omówili zasady korzystania z numeru telefonu alarmowego 112. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad zachowania się podczas zabawy na placu zabaw. Dzieci otrzymały także wskazówki na temat bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobą obcą oraz w przypadku ataku groźnego psa.
 
Dzieciom przypomniano również o tym, że pomimo młodego wieku, za swoje postępowania już ponoszą konsekwencje. W przypadku łamania przepisów, czy niewłaściwego zachowania zostanie o tym powiadomiony sąd rodzinny, a następnie wdrożone odpowiednie kroki prawne.
 
Policjanci omówili, jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie i przypomnieli kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Przy tej okazji funkcjonariusze wyjaśnili czego w cyberświecie robić nie można. Na zakazanej liście znalazło się między innymi: publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, czy używanie wulgarnego języka, złośliwe komentowanie wpisów i zdjęć innych osób, zastraszanie, nękanie, ośmieszanie, a także podszywanie się pod inne osoby. 
 
Na zakończenie spotkana każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową, która stanowi nieodłączny element bezpieczeństwa w trakcie poruszania się po drodze.

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Komentarze

Allach Akbar (21 listopada 2022 13:31)
Na pierwszym zdjęciu tradycyjna modlitwa.Tylko policjant nie jest zwrócony w stronę Mekki.

Dodaj komentarz

dzieci  |   policja  |   przedszkole  |   spotkania  |   informacje  |   wiadomosci  |   112  |  

18-latek okradał działki. Grozi mu 10 lat więzienia

Gang złodziei samochodów rozbity - 8 zatrzymanych

Wypadek na Noworudzkiej - wjechał na skrzyżowanie ''na czerwonym''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij