Menu

Piaskowa Góra: Miasto wyburzyło sypiące się schody

Schody przy ul. Długiej 65, które od lat nie nadawały się do użytku, zostały wyburzone. Przypomnijmy, że przetarg na remont tego miejsca był kilka razy unieważniany ze względu na zbyt wysokie koszty. 

Piaskowa Góra: Miasto wyburzyło sypiące się schody

Mieszkańcy musieli chodzić na około, a schody groziły zawaleniem. Teren jest w zarządzie MZB.  Jak informował w maju magistrat - były pieniądze na budowę nowych schodów. Remont miał też obejmować schody przy Nałkowskiej 17 i Hetmanskiej 1. Oferta, która wpłynęła, opiewała na ponad 176 tys zł. Okazało się to zbyt wysoką dla miasta kwotą. 

Okoliczny teren jest mocno zdegradowany. Naprawy wymagają także chodniki. 

Tak wyglądały schody przez wyburzeniem. 

 

 

Tak wygląda teren teraz


foto: red
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jola (7 listopada 2022 18:23)
Srul może zapłacić jedynie na położenie tam drabiny albo liny poręczówki jak w górach. Nie chcieliście go odwołać to teraz się użerajcie .
Jacek (7 listopada 2022 14:53)
Pozostaje nam mieć nadzieję ,że radni z klubu Romana Szełemeja w osobie pani Szełemej i pana Mielczarka dopilnują aby inwestycja przebiegała sprawnie i szybko by mieszkańcy osiedla mogli się cieszyć nowymi schodam, bo notowania im lecą w dół na portalu miejskim.
Aleksandra (7 listopada 2022 13:08)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,,po prostu ,,obrzezany czosnek ,,czyli sołtys tego miasta,,,
To jest takie prostackie, że aż wstyd komentować....
buehehehe (7 listopada 2022 11:59)
Cytuję użytkownika: xsdS
komuniści w walbrzychu żądzą
ŻĄDZĄ..... ja pierniczę, co za nieuk, ale musi się wypowiedzieć, bo ma głupek takie prawo
DJ2022 (7 listopada 2022 11:38)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Schody od stokrotka na hetmanskiej w kierunku basztowej. Rok temu remont był. Dzis wszystko się sypie.
Tak to prawda ale nie całe schody zostały wyremontowane zabrakło funduszu. ????????
specnaz (7 listopada 2022 10:14)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
176 tys zł brutto, VAT 8%, NETTO 163 tys. zł, Gminy mają VAT zwracany. Ale tyle kasy za taką pracę, to też jest przesadzone. Dwie tony piachu, pół tony cementu, tona żwiru, no i forma. Choć jakby poszukać w necie to pewnie znalazłyby się gotowe do zamontowania i na dodatek metalowe, mrozoodporne i ocynkowane. I nie zdziwiłbym się gdyby były tańsze. Choć, gdyby wpłynęła oferta za kilka milionów, to taka kasa by się znalazła. W tej wsi pod zarządem tego "sołtysa" wszystko kosztuje miliony. Jakoś to nikogo nie dziwi.
Przestan p*****lic farmazoniarzu
Aryck Nusbacher (7 listopada 2022 9:40)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,,po prostu ,,obrzezany czosnek ,,czyli sołtys tego miasta,,,
To antysemityzm! Przypominam że Jezus też był obrzezany bo stworzono go na obraz i podobieństwo jego ojca.
Podzamczanin (6 listopada 2022 22:22)
Schody od stokrotka na hetmanskiej w kierunku basztowej. Rok temu remont był. Dzis wszystko się sypie.
xsdS (6 listopada 2022 21:28)
komuniści w walbrzychu żądzą
Leszek (6 listopada 2022 20:58)
Będzie dobrze
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

schody  |   długa  |   przetarg  |   zburzone  |   remont  |   miasto  |   gmina  |   inwestycje  |  

Miasto wybuduje wieżę w Parku Sobieskiego

Wałbrzych zmienia się: remonty i wyburzenia

Kto będzie odśnieżać Wałbrzych? Umowa z Albą do końca stycznia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij